Kazada yaralanan öğrenci evde ders alıyor

Kazada yaralanan öğrenci evde ders alıyor
Kazada yaralanan öğrenci evde ders alıyor
- Manisa'nın Salihli ilçesinde geçen yıl meydana gelen trafik kazasında yaralanan lise öğrencisi, eğitimine evinde devam ediyor

MANİSA (AA) - Salihli ilçesinde geçen yıl meydana gelen trafik kazasında yaralanan lise öğrencisi, eğitimine evinde devam ediyor.

Haziran 2014'de geçirdiği trafik kazasında kalça ve dizinde kırıklar oluşan Ahmet Yesevi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Sunay Kara (17), tedavisi sürerken eğitimini de aksatmıyor.

Beden eğitimi dersi dışındaki tüm derslerini evine gelen öğretmenlerden alan Kara, sözlü ve yazılı sınavlara da yine evinde giriyor.

Sunay Kara, okula gidememesine rağmen eğitimine ara vermemesinin mutluluğunu yaşadığını, bu sayede sınıf tekrarı yapmayacağını söyledi. Kara, öğretmenlerine teşekkür etti.

Baba Mehmet Ali Kara, çocuğunun geçirdiği kaza nedeniyle sınıf tekrarı yapmak zorunda kalacağını ancak okul yönetiminin duyarlı davranışı sayesinde bu sorunun çözüldüğünü belirtti. 

Ahmet Yesevi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Volkan Zengin ise Sunay'ın okulun başarılı öğrencilerinden biri olduğunu dile getirerek evde eğitim sayesinde öğrencilerinin derslerden geri kalmadığını ifade etti.

 


  ETİKETLER:

  Anadolu

  ,

  Zengin

  ,

  Okul

  ,

  eğitim

  ,

  manisa