Kırkağaç kavununun ekimine başlandı

Kırkağaç kavununun ekimine başlandı
Kırkağaç kavununun ekimine başlandı
MANİSA (AA) - Manisa'nın Kırkağaç ilçesinde kokusu ve tadıyla diğer çeşitlerden ayrılan Kırkağaç kavununun ekimine başlandı.Kırkağaç Ziraat Odası...

MANİSA (AA) - Manisa'nın Kırkağaç ilçesinde kokusu ve tadıyla diğer çeşitlerden ayrılan Kırkağaç kavununun ekimine başlandı.

Kırkağaç Ziraat Odası Başkanı Süleyman Boğaz, ilçede yaklaşık 10 bin dekarlık alana ekimi yapılan kavundan 6 bine yakın üreticinin geçimini sağladığını belirtti.

Patenti alınan ve geçen yıl başlanan etiketleme uygulaması sayesinde üreticilerin kazandığını kaydeden Boğaz, şunları söyledi:

"Etiket konusunda da elimizde yeterli miktarda etiket var. Bu sene de etiketleme yapacağız. Her zaman söylediğimiz gibi 15 Ağustos 'tan önce Kırkağaç kavunu hasat edilmiyor. Tüketicilerimiz yol kenarlarındaki satıcılardan aldıkları kavunlara dikkat etsinler, mutlaka etiketlerine bakarak alsınlar. Etiketin sayesinde geçen yıl çiftçinin yüzü güldü." 

Geçen yıl geç hasat edilmesine rağmen 25 bin ton üretim yapıldığını anımsatan Boğaz, "İlçemizde hal olmadığı için tam tonajı tespit edilemiyor. Ama önceki yıllara göre ekim ve fiyat bakımından çok daha iyi olduğunu söyleyebilirim. İnşallah bu sene daha iyi olacak ve 25 bin tonun üzerine çıkarız" diye konuştu. 


  ETİKETLER:

  Ziraat

  ,

  ağustos

  ,

  zaman

  ,

  manisa