Koşmaz, ölümünün birinci yıl dönümünde anıldı

Koşmaz, ölümünün birinci yıl dönümünde anıldı
Koşmaz, ölümünün birinci yıl dönümünde anıldı
- Eski Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bülent Koşmaz, vefatının birinci yıl dönümünde düzenlenen etkinlikte anıldı

MANİSA (AA) - Eski Manisa Ticaret ve Sanayi Odası eski Başkanı Bülent Koşmaz, vefatının birinci yıl dönümünde düzenlenen etkinlik ile anıldı

MTSO Bülent Koşmaz Hizmet Binası toplantı salonunda yapılan anma etkinliğinde konuşan MTSO Başkanı Adnan Erbil, Manisa'nın,  Avrupa 'nın en iyi yatırım yapılabilecek şehri unvanını Bülent Koşmaz döneminde aldığını belirterek, "Bu bina da onun en büyük hayali idi" dedi.

Bülent Koşmaz'ın eşi Saadet Koşmaz da, Manisalıların çok sevdiği eşinin kendilerine şerefli bir geçmiş ve gurur duyacakları bir hayat yaşattığını belirtti. 

-  "Vatana Adanmış Bir Ömür"

Etkinlikte, Saadet Koşmaz'ın eşi Bülent Koşmaz'ın hayatını anlatan "Vatana Adanmış Bir Ömür" isimli kitabın tanıtımı da yapıldı.

 

Yazdığı kitaba ilişkin bilgiler veren Saadet Koşmaz, "Sizlerden gelen sevgi, saygı ve özellikle kendisi için yazılan güzel yazılardan sonra bu kitabı yazmaya karar verdim. Bunun Bülent'e, çocuklarıma, sizlere ve Manisalılara karşı bir görev olduğunu anladım. Hiç tecrübem olmamasına rağmen çocuklarımdan ve sevgili can dostlarımdan cesaret alarak yazmaya başladım. Yazdıkça ortaya çıkan Bülent'e ait bilgiler ve düşünceler, ülkesine, dünyaya bakışını anlatan notları, zaman zaman beni bile şaşırttı. Ben, 43 yıldır beraber olduğum insanın hayatına dair birkaç kitap daha yazabilirim" diye konuştu.

Saadet Koşmaz, kitaptan kendi imkanları ile bin adet basıldığını, öncelik olarak eş, dost ve akrabalara hatıra olması amacıyla dağıtılacağını sözlerine ekledi.

Anma etkinliğine Bülent Koşmaz'ın kızları Gökçe Çiçek Koşmaz Mitic, Sedef Koşmaz Çobanoğlu, damatları Miodrag Mitic, Utku Çobanoğlu, Aydınlar Ocağı Manisa Şube Başkanı Ergun Tuatay, Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ziya Elmalı ve davetliler katıldı.