"Kula Jeoparkı'nı Keşfet" çalıştayı

"Kula Jeoparkı'nı Keşfet" çalıştayı
"Kula Jeoparkı'nı Keşfet" çalıştayı
MANİSA (AA) - Kula ilçesinde "Kula Jeoparkı'nı Keşfet" çalıştayı yapıldı.Yunus Emre Kent Meydanı Kültür Merkezindeki çalıştayda konuşan Manisa...

MANİSA (AA) - Kula ilçesinde "Kula Jeoparkı'nı Keşfet" çalıştayı yapıldı.

Yunus Emre Kent Meydanı Kültür Merkezindeki çalıştayda konuşan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Kula'nın çok iyi korunmuş olduğunu belirtti.

İlçenin zengin bir tarih ve kültürel bir mirasa sahip olduğunu kaydeden Ergün, "Bu mirası koruyarak yerli ve yabancı turistlerin beğenisine açmak, hem Kula'mız için, hem de ülkemiz için faydalı olacak" dedi. 

Zafer Kalkınma Ajansı "Kula Jeoparkını Keşfet" Projesi Koordinatörü Sait Bozer de proje kapsamında bir jeopark evi oluşturulacağını, gezi parkurlarına 18 yönlendirme işaret levhaları kazandırılacağını ifade ederek, gezi parkurlarına 12 bilgilendirme tabelası konulacağını kaydetti.

Bozer, "12 bin 350 metre yürüyüş yolu ve step parkurları oluşturulacak. Bölgeye 5 adet seyir terası kazandırılacak. Kula Jeopark gezi alanlarına 8 kamelya oluşturulacak. Kula Jeoparkı projesi kapsamında 10 bin anket çalışması yapılacak. Bin adet bilgilendirici ve tanıtıcı Kula Kitabı yayınlanacaktır" diye konuştu. 

Çalıştaya Vali Erdoğan Bektaş da katıldı.