Kula'da 423 çiftçinin afet zararları ödenecek

Kula'da 423 çiftçinin afet zararları ödenecek
Kula'da 423 çiftçinin afet zararları ödenecek
MANİSA (AA) - Kula Kaymakamı Murat Güven, 423 çiftçinin afet zararının karşılanacağını bildirdi.Kaymakam Güven, gazetecilere yaptığı...

MANİSA (AA) - Kula Kaymakamı Murat Güven, 423 çiftçinin afet zararının karşılanacağını bildirdi.

Kaymakam Güven, gazetecilere yaptığı açıklamada, ilçede don, aşırı yağış, dolu ve sel baskınından zarar gören çiftçiler için Başbakanlık Afet ve Acil Durum Genel Müdürlüğüne yapılan başvuruların sonuçlandığını bildirdi.

1 Ocak-25 Haziran 2015 tarihlerinde meydana gelen don, aşırı yağış, dolu ve sel baskınından dolayı tarlası ve ekili ürünü zarar gören çiftçilere nakdi yardımlarda bulunulacağını açıklayan Kaymakam Güven, "30 Temmuz 2015 tarihine kadar bize ürünleri zarar gören 476 çiftçimiz başvuruda bulundu. Bu çiftçilerimiz ile ilgili inceleme çalışmaları tamamlandı. Bizde konu ile ilgili isim listelerini ve arazi bilgilerini Manisa Valiliğimize gönderdik. Başvuruda bulunan 476 çiftçimizden 423 çiftçimizin şartları uygun görülerek, nakdi yardım yapılmasına karar verildi" diye konuştu.

Güven, 423 çiftçinin 7 milyon 557 bin dekar alanda meydana gelen zararlarının ilerleyen günlerde valiliğin göndereceği nakdi yardımla karşılanacağını ifade etti.

 


  ETİKETLER:

  Kaymakam

  ,

  afet

  ,

  dolu

  ,

  İnceleme

  ,

  manisa

  ,

  2015