Kültür ve Turizm Bakanı Topçu:

Kültür ve Turizm Bakanı Topçu:
Kültür ve Turizm Bakanı Topçu:
- "Hiç endişeye düşmeyin, Allah'ın izniyle bu beladan kurtulacağız. Yılanın beli kırıldı zaten, şu anda başı ayrı, kuyruğu ayrı hareket ediyor. İnşallah bu 1 Kasım seçimi hayırlı bir netice getirir, devlet terörün kökünü kazımakta kararlı, milletin de tasdikinden bu geçer, yılanın başı da kuyruğu da ezilir inşallah"

MANİSA (AA) - Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, son günlerde meydana gelen hadiselerin Türkiye üzerinde oynanan oyunların bir parçası olduğunu belirterek "Allah'ın izniyle bu beladan kurtulacağız. Yılanın beli kırıldı zaten, şu anda başı ayrı, kuyruğu ayrı hareket ediyor. İnşallah bu 1 Kasım seçimleri hayırlı bir netice getirir, devlet terörün kökünü kazımakta kararlı, milletin de tasdikinden bu geçer, yılanın başı da kuyruğu da ezilir inşallah" dedi. 

Köprübaşı ilçesi Borlu Mahallesi'nde hayırsever adamları Mehmet ve Savaş Pervanlar kardeşlerin babaları adına yaptıkları Ferit Pervanlar İlkokulu inşaatı temel atma töreninde konuşan Bakan Topçu, eğitime yaptıkları katkı nedeniyle Pervanlar kardeşlere teşekkür etti.

Eğitim, sağlık ve altyapıda önemli atılımlara imza atıldığını, buna rağmen vatandaşların daha iyisini hak ettiğine inandığını dile getiren Bakan Topçu, "Elin adamı ne yapıyorsa onun iki kat önüne geçmek zorundayız. Çünkü bizim milletimiz çalışkandır, zekidir ve ahlaklıdır. Çalışkan, zeki ve ahlaklı olmak başarının en temel 3 ögesidir. Yöneticilerimiz bu imkanları milletimizin önüne koyduğu sürece, milletimizin önüne kimse geçemez" dedi.

- Dünya yeniden dizayn ediliyor

Bakan Topçu, dünyada vuku bulan hadiselerin yeni bir düzenin getirilmek istenilmesinden kaynaklandığını, Türkiye'nin de bulunduğu coğrafyada kurulan tezgahları bozmanın milletçe bir ve diri olmaya bağlı olduğunu vurguladı. 

Bölüp parçalamak için Türkiye'nin içinde 40 yıldır fitne ekildiğini ifade eden Topçu, şunları söyledi:

"İçimize atılan fitne hangi devletin içine atılsaydı o asla dayanamazdı ama öteden beri bizim milletçe bir hayalimiz var. Nedir o hayal? Hep beraber şunu diyoruz. 'Ben Kürdüm, Türkmenim, Çerkezim, Lazım, Arabım, Arnavudum' velhasıl kim kendini ne şekilde tarif etmek istiyorsa başı açık, başı kapalısı ama hep beraber, 'biz' diyen ay-yıldızlı al bayrak altında 'büyük Türk milleti' olarak yaşamaya kararlı büyük bir milletiz. Bunu dedelerimiz Çanakkale'de demiş, Sakarya'da demiş, Anafartalar'da demiş, daha ötesinde Alparslan ile birlikte Malazgirt'te demiş. Onun için bizi bölemezler, bizi parçalayamazlar. Hiç endişeye düşmeyin, Allah'ın izniyle bu beladan kurtulacağız. Yılanın beli kırıldı zaten, şu anda başı ayrı, kuyruğu ayrı hareket ediyor. İnşallah bu 1 Kasım seçimleri hayırlı bir netice getirir, devlet terörün kökünü kazımakta kararlı, milletin de tasdikinden bu geçer bu yılanın başı da ezilir, kuyruğu da ezilir inşallah."

Bakan Topçu, konuşmanın ardından Ferit Pervanlar İlkokulunun temelini attı.

Temel atma törenine Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, Köprübaşı Kaymakamı Abdülkadir Çelik, AK Parti Genel Başkan Yardımsı Selçuk Özdağ,  Köprübaşı Belediye Başkanı Zafer Mergen, diğer yetkililer, öğrenciler ile vatandaşlar katıldı. 

- Milli Birlik Komitesi üyesi Er'e ziyaret

Bakan Topçu, programının ardından Akhisar ilçesi Sünnetçiler Mahallesi'nde yaşamını sürdüren Büyük Birlik Partisi'nin (BBP) kurucularından ve Milli Birlik Komitesi üyesi Ahmet Er'i evinde ziyaret etti. 

Ziyaretin ardından gazetecilere açıklamada bulunan Bakan Topçu, Er'in yaşayan bir tarih olduğunu belirterek "Ahmet Er amcamız bizim fikir hayatımızda çok değerli bir kıymet ve şahsiyettir. Sandığım kadarı ile kendisi yaşayan tek Milli Birlik Komitesi üyesidir. Türkiye'nin başına gelen demokrasi kesintisini bizzat yaşayan ve geçmişte beraberce siyaset yaptığımız bir değerimiz ve yaşayan bir tarih, kendisini fırsat buldukça takip ve sohbet ederiz" diye konuştu. 

Bakan Topçu'ya eşlik eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ da o zamanlar üniversite öğrencisi olduğunu belirterek, "Kendisi de bir siyasi partinin genel başkan yardımcısıydı ancak kendisinin temayüz ettiği sıfat daha çok 1960 darbesi sonrası Adnan Menderes'in idamına itiraz ettikleri için 14'lüler olarak sürgüne gönderilenlerdendir. Döndükten sonra da 'en kötü demokrasi, en iyi ihtilalden iyidir' anlayışı ile çalışmış ancak 1980 darbesinde 3 yıl tutuklu kalan bir büyüğümüzdür. Kendisi milliyetçi cenahın ve ülkücülerin tasavvuf ile tanışmasında büyük çabalar göstermiştir" diye konuştu.