Maçın ardından

Maçın ardından
Maçın ardından
- Akhisar Belediyespor Teknik Direktörü Arslan: "Maçın genelini düşündüğünüzde daha fazla galibiyete yakın olan taraf bizdik" - Gençlerbirliği Teknik Direktörü Özdilek: "94 dakika 53 saniyede golü yedik. 94'ü geçmiş, arada ne durma var ne değişim var. Neyin uzatması onu anlamadım"

MANİSA (AA) - Akhisar Belediyespor Teknik Direktörü Cihat Arslan, Gençlerbirliği maçında galibiyete yakın olan tarafın kendilerini olduğunu ve son dakikada kazandıklarını söyledi.

Müsabaka sonrası gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan Arslan, zeminin sert olması nedeniyle iki takımın da oyun kurmakta sorunlar yaşadığını dile getirerek, şöyle konuştu:

"Maçın genelini düşündüğünüzde daha fazla galibiyete yakın olan taraf bizdik. Onlar bize sadece ceza kesebilirdi, olmadı. Sona doğru da oyuna soktuğumuz oyunculardan katkı aldık. Son saniye golü, Allah'a şükürler olsun."

Son anda gelen golden dolayı Mehmet Özdilek'in şikayetinin dile getirilmesi üzerine Arslan, "Ona katılıyorum. Neden katılıyorum. Ben 4. hakemin yanındayım. Şut attığında 'hocam bitti fakat korner' dedi. Korner olduğu için attırdı. Havada olsa bitirecekti. Biz o zaman riske girdik. Stoperlerimizi de gönderdik. Süre bitmiş olabilir, bizim de başımıza gelse canımız yanardı. Gençlerbirliği de bu konuda 'haksız' diyemem, sevincimiz büyük ama onlar adına da üzgünüm" ifadelerini kullandı.  

 

- " Fenerbahçe rövanşı almak isteyecek" 

 

Gelecek hafta deplasmanda oynayacakları Fenerbahçe maçı için de konuşan Arslan, sözlerini şöyle sürdürdü: 

"Fenerbahçe'nin gücüne sonsuz saygı duyuyoruz. Çok önemli paralar ile çok büyük takım kuruldu. Büyük bir camia. Her teknik direktör bir maça giderken işin hep kazanılacak tarafını düşünür. Önlemlerinizi alırsınız ama plan sonuçta 3 puan içindir. 'Ben gidiyorum orada mağlup olayım aman ne güzel' değil. Biz önce hayal ediyoruz, nasıl yeneriz, sonra çalışacağız. Maç içinde de doğruları yaparsak herkes herkesi yenebilir. Dünyada yenilmeyecek takım yok. Bu onların gücünü yok saymak değil. Onlar da geçen senenin rövanşını almak isteyecek, onun için daha zorlu bir karşılaşma bekliyorum."

 

- Gençlerbirliği cephesi

 

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, maçın değerlendirilecek tarafının olmadığını, oynanan oyunun kısır olduğunu söyledi.

Özdilek, sahada zevksiz bir futbol oynandığını anlatarak, "Saha oynamaya çok müsait değildi, belki de havadan dolayı. Her iki takım beklentinin çok altında bir futbol oynadı. Mücadeleye dayalı bir oyun. Gol ancak bu şekilde duran toptan olabilirdi. 94 dakika 53 saniyede golü yedik. 90'dan sonra 4 dakika gösterdi Volkan Bayarslan. 4 dakikada ne oyun durdu, ne oyuncu değişti. 94 dakika 53 saniyede gol yiyoruz. 94. dakikanın 5. saniyesinde fual yaptık. Onu da kullandırdı artık ondan sonra bitireceksin. 94'ü geçmiş, arada ne durma var ne değişim var. Neyin uzatması onu anlamadım" şeklinde konuştu.

Maçın hakeminin Doğa Kaya'yı sarı kartı olmadan yanlışlıkla ikinci sarı kartı gösterip, oyundan atmasını ve daha sonra bu kararını geri almasını değerlendiren Özdilek, "Kırmızı kart yok. Sarı kart verdi. İkinci sarı karttan attı ama sarı kartı yoktu zaten. Volkan Bayarslan'ı oradan değerlendirmek lazım. Kimin uyardığı önemli değil. Orada maçı yöneten insanın bu konuda oyunun içinde olması lazım ki, golü de o yüzden yedik zaten. Volkan Bayarslan'a bakıyorum son bir senedir Süper Lig maçı yönetmemiş zaten. Bu da entrasan" ifadelerini kullandı.