Maçın ardından

Maçın ardından
Maçın ardından
- Akhisar Belediyespor Teknik Direktörü Arslan: - "Sivasspor da atsaydı kazanabilirdi" - Medicana Sivasspor Teknik Direktörü Buruk: -" Takım olarak bugün ortalamanın altında oynadık"

MANİSA (AA) - Spor Toto Süper Lig'de Medicana Sivasspor'u 1-0 mağlup eden Akhisar Belediyespor'un teknik direktörü Cihat Arslan, "Sivasspor da atsaydı kazanabilirdi" dedi.

Arslan, maçın ardından katıldığı basın toplantısında, müsabakada biraz donuk ve uzak oynamayı tercih ettiklerini söyledi.

Geçen hafta Beşiktaş'la oynadıkları lig maçının ardından kupa karşılaşmasına çıktıklarını hatırlatan Arslan, şöyle konuştu:

"Bu karşılaşmalar bugünkü oyunumuzda etken olabilir. Sanki maç atanın kazanacağı, diğerinin üzüleceği bir maçtı. Sivasspor da atsaydı kazanabilirdi. Pozisyonlara giren bizdik. Daha doğru oynayan Medicana Sivasspor'du bence. Çok pozisyon bulamasalar da daha organize bir oyun ortaya koydular. Kazandık, oyuncularımı tebrik ediyorum."

Arslan, Douglao'nun golünde asisti yapan Bruno'nun pozisyonu kovaladığını belirterek, "Bruno'nun iyi niyeti. O çocuğun güzelliği. Çok iyi niyetli bir arkadaş. Topu kovaladı ve Douglao'nun golü atmasını sağladı" dedi.

Her iki takımın da açık futbol oynamayı tercih ettiğini kaydeden Arslan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Okan Buruk da, biz de geri çekilmedik. Oyuncu değişikliklerine baktığınız zaman iki takım da hep hücum ve maçı koparsın diye yaptı değişiklikleri. Biz de öyle düşündük, 3 oyuncu üçünün de forvet özelliği olması, Medicana Sivasspor'a bakıldığı zaman onlar da zorunlu oyuncu değişikliği dışında forveti besledi. Biz istedik, riskti ama geldi. Çok iyi bir konumdayız."

Arslan, taraftarların "Avrupa'ya Avrupa'ya" tezahüratlarının hatırlatılması üzerine şunları kaydetti:

"Bu iş söylem işi değil. Biz istiyoruz ama istemek yetmiyor. Bunu çalışarak göstermelisiniz. Puan alarak gerçekleşir bu hayaller. Bu hayaller adım adım gerçeğe dönüşür. Bu ligde bu kadar saygı duyulacak takımlar varken onlarla yarışırken daha dikkatli olmamız lazım. Söylemlerimizin de daha dikkatli olması lazım."

 

- Medicana Sivasspor cephesi

 

Medicana Sivasspor Teknik Direktörü Okun Buru da her iki takımın da birbirine üstünlük kuramadığını, çok top kaybı yapıldığını söyledi.

Maça iyi başlamalarına rağmen üretken olmadıklarını kaydeden Buruk, şöyle konuştu:

"Takım olarak bugün ortalamanın altında oynadık. Maçın son bölümünde yakaladığımız hızlı hücumları iyi değerlendirebilseydik biz kazanabilirdik. Dönen bir topta bizim yaptığımız hatadan dolayı gol yedik. Önümüzdeki hafta zor bir maçımız var. Önümüzdeki maça hazırlanacağız."