Manisa 19 Mayıs Stadı'nda zemin çalışmaları

Manisa 19 Mayıs Stadı'nda zemin çalışmaları
Manisa 19 Mayıs Stadı'nda zemin çalışmaları
- Manisa Valisi Bektaş: "Sağlam bir altyapı için ne lazımsa yapıyoruz"

MANİSA (AA) - Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, zemininde bakım çalışmaları yapılan Manisa 19 Mayıs Stadı ile ilgili olarak, "Sağlam bir altyapı için ne lazımsa yapıyoruz" dedi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Hatun Sarıkaya ile birlikte, önceki gün statta incelemeler yapan Bektaş, yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldıktan sonra gazetecilere açıklamada bulundu.   

Stadın eksiksiz bir hale gelmesi için gerekli çalışmaların yapıldığını kaydeden Bektaş. "Stadı, ligin ilk maçına yetiştirmeye çalışıyoruz, umarız yetişir, bir sıkıntı olmaz. Uzun yıllar yeni bir düzenlemeye, inşaata ihtiyaç kalmayacak. Sağlam bir altyapı için ne lazımsa yapıyoruz" diye konuştu.

Bektaş, stadın devri konusunda yöneltilen soruyu, "Burası Spor İl Müdürlüğü'ne ait. Manisaspor Kulübü feragat etti, bize geçti, biz de hizmetini yapıyoruz. Daha sonra kullanım şekline oturup karar vereceğiz. Çok acil bir ihtiyacımız yok, ligler başlamadan belli olur mu, bilmiyorum" şeklinde cevapladı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Hatun Sarıkaya da, stadın, isteyen takımlara sezonluk olarak verilebilecek düzeyde olduğunu söyledi. Sarıkaya, yüklenici firmaya  bugün iş teslimi yapıldığını ve işin süresinin 20 gün olduğunu kaydetti. 


  ETİKETLER:

  19 Mayıs

  ,

  spor

  ,

  Bugün

  ,

  ,

  firma

  ,

  manisa