Manisa 19 Mayıs Stadyumu zemini, bakıma alındı

Manisa 19 Mayıs Stadyumu zemini, bakıma alındı
Manisa 19 Mayıs Stadyumu zemini, bakıma alındı
- Tesis ve İşletmeler Şube Müdürü Sökmen: "Yeni çimlerle sağlam yüzey oluşması için en az 1 aylık süreye ihtiyaç var" - "Akhisar Belediyespor, en kötü ihtimalle içeride oynayacağı ilk maçı, deplasmanda oynayabilir"

MANİSA (AA) - Manisa 19 Mayıs Stadyumu zemininin, bakıma alındığı bildirildi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Tesis ve İşletmeler Şubesi Müdürü Hüseyin Sökmen, AA muhabirine, Manisaspor ve Akhisar Belediyespor tarafından kullanılan 19 Mayıs Stadyumu'nda çimlerin yenilenmesi amacıyla geçen hafta çıkılan ihale sonucu sözleşmenin imzalandığını belirtti.

Yüklenici firmanın, sözleşme gereği 3 gün içerisinde mevcut çimleri sökeceğini dile getiren Sökmen, ihalede, işin bitmesi için verilen 23 günlük sürenin erkene çekilmesinin amaçladığını ifade etti.

Sökmen, Akhisar Belediyespor'un ligin ikinci haftasında Mersin İdmanyurdu'nu ağırlayacağını hatırlatarak, şöyle konuştu:

"Yeni çimlerle sağlam yüzey oluşması için en az 1 aylık süreye ihtiyaç var. Maçların oynanıp oynanamayacağı, bu sürecin sonunda ortaya çıkacak. Akhisar Belediyespor, en kötü ihtimalle içeride oynayacağı ilk maçı, deplasmanda oynayabilir."

İzmir takımları Altınordu ve Göztepe'nin maçlarını Manisa 19 Mayıs Stadyumu'nda oynama talepleri bulunduğunu belirten Sökmen, "Amacımız, tüm kulüplerimizin ihtiyacını karşılamaktır. Ama sahanın fiziki durumu uygun olmadığı takdirde, İzmir kulüpleri başka stat alternatiflerine yönelmelidir" dedi.