Manisa Büyükşehir Belediyesi'nden amatör spora destek

Manisa Büyükşehir Belediyesi'nden amatör spora destek
Manisa Büyükşehir Belediyesi'nden amatör spora destek
- Manisa Büyükşehir Belediyesi, 17 ilçedeki 55 amatör futbol takımına yaklaşık 300 bin liralık spor malzemesi yardımı yaptı

MANİSA (AA) - Manisa Büyükşehir Belediyesi, 17 ilçedeki 55 amatör futbol takımına yaklaşık 300 bin lira değerinde spor malzemesi desteğinde bulundu. 

Manisa Büyükşehir Belediyesi, amatör spora destek çalışmaları kapsamında Kültür Merkezi Lale Salonda düzenlenen törenle il genelindeki amatör futbol kulüplerine malzeme yardımı yaptı. 

Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Halil Memiş, törende yaptığı konuşmada Manisa genelinde Bölgesel Amatör Lig, Süper Amatör ve 1. Amatör Kümede mücadele eden 55 takıma destek verdiklerini kaydetti.

Bu kapsamda her bir takıma için 24 yağmurluk, eşofman, futbol topu ve krampon temin edildiğini dile getiren Memiş, malzemelerin yaklaşık 300 bin lira değerinde olduğunu kaydetti. 

 Manisa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı İsmail Aydın ise Manisa'nın lisanslı sporcu sayısında Türkiye genelinde ilk 10 içinde yer aldığını belirterek, bu sayının her geçen yıl arttığını söyledi. 

Törende konuşmaların ardından yardım malzemeleri, amatör futbol takımı temsilcilerine teslim edildi.