Manisa CBÜ'de 5 bin kişilik mezuniyet yürüyüşü

Manisa CBÜ'de 5 bin kişilik mezuniyet yürüyüşü
Manisa CBÜ'de 5 bin kişilik mezuniyet yürüyüşü
- Demirci Eğitim Fakültesi ve Meslek Yüksek Okulu öğrencileri, geleneksel mezuniyet yürüyüşüne katıldı

MANİSA (AA) - Manisa Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) Demirci Eğitim Fakültesi ile Meslek Yüksek Okulunun mezuniyet töreninde, öğrenciler tarafından geleneksel mezuniyet yürüyüşü gerçekleştirildi.

Yürüyüş öncesinde Cumhuriyet Meydanı'ndaki  Atatürk Anıtı'na Manisa CBÜ Demirci Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Bakaç ve Meslek Yüksekokulu Müdürü Yard. Doç. Dr. İsmail Taşlı tarafından çelenk sunuldu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından öğretim üyeleri, öğrenciler, veliler ve vatandaşların katılımıyla geleneksel mezuniyet yürüyüşü yapıldı.

Müzik eşliğinde Atıf Akın Caddesi'nden başlayan yürüyüş Eğitim Fakültesine kadar sürdü. Yaklaşık 3 kilometrelik yol boyunca esnaf ve vatandaşlara karanfil dağıtıldı.

Yürüyüş sonrasında protokol üyeleri, Eğitim Fakültesi lokalinde keşkek kazanı başına geçerek, vatandaşa keşkek ikram etti.

Manisa CBÜ Rektörü Prof. Dr. Kemal Çelebi, burada yaptığı konuşmada, Demirci'nin Türkiye 'de bir ilki gerçekleştirdiğini belirtti.

Çelebi "Öğrenci, öğretmen ve vatandaşlar el ele vererek mezuniyet şenlikleri düzenliyorlar. Türkiye'de mezuniyet törenlerinin bu şekilde yapıldığı bir yer yok. Çok coşkulu bir mezuniyet yürüyüşü yaptık. Demirci Eğitim Fakültesine yeni bölümlerin açılması için rasyonel çalışmalar yapıyoruz. Burada okuyacak olan öğrencilerimizin mezun olduktan sonra imkanlarını da göz önüne alarak Eğitim Fakültesine ve Demirci Meslek Yüksek Okulumuza yeni bölümler kazandıracağız" dedi.

Demirci Belediye Başkanı Selami Selçuk ise, geleneğin devam etmesi ve mezuniyet töreninin daha görkemli yapılması için belediye olarak gereken desteği vermeye devam edeceklerini belirtti.