Manisa CHP'de kongre süreci

Manisa CHP'de kongre süreci
Manisa CHP'de kongre süreci
MANİSA (AA) - Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Manisa İl Başkanı Mustafa Ada, ilçe kongrelerinin tamamlandığını belirterek, 600 delegenin oy kullanacağı...

MANİSA (AA) - Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Manisa İl Başkanı Mustafa Ada, ilçe kongrelerinin tamamlandığını belirterek, 600 delegenin oy kullanacağı il kongresinin 27 Aralık'ta yapılacağını söyledi.

Ada, parti binasında düzenlediği basın toplantısında, ilçe kongrelerini CHP'ye yarışır bir olgunlukla tamamladıklarını belirtti.

İlçelerdeki kongrelerin tamamlandığını ilçe başkanı, ilçe yönetim kurulları ve il kongre delegelerinin belirlendiğini anlatan Ada, "Demokrasi şöleni içinde il kongremizi gerçekleştireceğiz. CHP'de bundan sonra il yönetiminde, il başkanlığında, il disiplin kurulunda ve kurultayda hizmet verecek arkadaşlarımızı, yöneticilerimizi seçeceğiz. 600 delegenin oy kullanacağı il kongresini 27 Aralık'ta yapacağız" diye konuştu.

Aday olup olmayacağına ilişkin bir soru üzerine Ada şunları söyledi:

"Şu ana kadar 1 adayımız sayın Uğur Sidal adaylığını açıkladı. Bunun dışında gelen başka isim yok. Ben de ilçe kongrelerinden sonra durumu birlikte çalıştığımız arkadaşlarımız ve ailemle durumu değerlendirip aday olup olmama konusunda irademizi belirleyeceğiz. Buradaki en büyük irade örgütün iradesi, onlar isterse aday olacağım, istemezlerse olmayacağım."