Manisa Emniyet Müdürü Ceren'in açığa alınması

Manisa Emniyet Müdürü Ceren'in açığa alınması
Manisa Emniyet Müdürü Ceren'in açığa alınması
- Vali Bektaş: - "Soruşturma sonuçlanıncaya kadar ve soruşturmanın selameti açısından il emniyet müdürümüz görevden uzaklaştırılmıştır"

MANİSA (AA) - Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, "Soruşturma sonuçlanıncaya kadar ve soruşturmanın selameti açısından il emniyet müdürümüz görevden uzaklaştırılmıştır" dedi.

Vali Bektaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Manisa'daki "Paralel Devlet Yapılanması" operasyonunda zanlıların kelepçeli gözaltına alınmasıyla ilgili İl Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren'in görevden uzaklaştırıldığını anımsattı. 

Konuyla ilgili İçişleri Bakanlığından gönderilen yazının ulaştığını bildiren Bektaş, "Kelepçeli gözaltı olayıyla alakalı bir soruşturma açılmış. Soruşturma sonuçlanıncaya kadar ve soruşturmanın selameti açısından il emniyet müdürümüz görevden uzaklaştırılmıştır" dedi.

Vali Bektaş, Ceren'in yerine atanacak isim konusunda le ilgili olarak ise, "Böyle durumlarda yerine merkezden atama olmaz, biz müdür yardımcılarımızdan birini görevlendireceğiz" diye konuştu. 

Manisa Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren, "kelepçeli gözaltı" haberiyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında İçişleri Bakanlığınca, geçici olarak açığa alınarak görevinden uzaklaştırılmıştı. 

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun talimatıyla Manisa ve Eskişehir'deki "Paralel yapı" operasyonlarında başörtülü kadınlara kelepçe takılması ve İstanbul Beyoğlu'nda gençlere tokat atılmasıyla ilgili inceleme başlatılmıştı.