Manisa İl Milli Eğitim Müdürü Altınsoy:

Manisa İl Milli Eğitim Müdürü Altınsoy:
Manisa İl Milli Eğitim Müdürü Altınsoy:
"(Şehzadeler ilçesinde imam hatip lisesi ve orta okulu olarak kullanılan mülkiyeti derneğe ait bina) Okulun dernek yönetimi tarafından bedelsiz ve koşulsuz olarak Milli Eğitim Bakanlığı'na devredilmesi gerekiyor"

MANİSA (AA) - Manisa İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, Şehzadeler ilçesinde imam hatip lisesi ve orta okulu olarak kullanılan mülkiyeti derneğe ait binanın, bedelsiz ve koşulsuz şekilde Milli Eğitim Bakanlığı 'na devredilmesi gerektiğini söyledi.

Şehzadeler ilçesindeki Merkez İmam Hatip Ortaokulu ve Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak kullanılan binalar hakkında gazetecilere açıklamada yapan Altınsoy, söz konusu binaların Milli Eğitim Bakanlığı'na ait olmaması nedeniyle buralarda fiziki iyileştirmeleri ve gerekli tadilatları yapamadıkları belirtti. 

Binaların bir dernek tarafından halktan toplanan paralar ile yapıldığını, 2006 yılında protokolle Milli Eğitim Müdürlüğü'ne okul olarak kullanılmak için devredildiğini kaydeden Altınsoy, "Dernek yönetimi zaman içinde bir grubun eline geçmiş. Bina bize ait olmadığı için fiziki olarak yenilenmesi gereken okula yatırım yapamıyoruz. Okulun dernek yönetimi tarafından bedelsiz ve koşulsuz olarak Milli Eğitim Bakanlığı'na devredilmesi gerekiyor" diye yanıt verdi. 

Altınsoy, binanın devri için dernek yöneticilerini aradıklarını ancak ulaşamadıklarını, bir süre daha ulaşamamaları durumunda hukuki süreci başlatacaklarını ifade etti.