Manisa Katı Atık Depolama Alanındaki yangın

Manisa Katı Atık Depolama Alanındaki yangın
Manisa Katı Atık Depolama Alanındaki yangın
- Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Gül: - "Şu an için kontrol altına alınmış değil, alma çalışmalarımız sürüyor"

MANİSA (AA) - Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Ali Gül, Manisa Katı Atık Depolama Alanı'nda çıkan yangını rüzgardan ötürü kontrol etmekte güçlük çektiklerini, söndürme çalışmalarının sürdüğünü belirtti.  

Gül, AA muhabirine yaptığı açıklamada, tüm itfaiye birimlerinin söndürme çalışmaları için seferber olduğunu ifade ederek, "Yağmurun yağması yangını söndürmemize az da olsa yardımcı olsa da, rüzgarın farklı yönlerden esmesi işimizi çok zorlaştırdı" dedi. 

Yangının henüz kontrol altına alınmadığını söyleyen Gül, şöyle dedi: 

" Hava muhalefetinden dolayı ekiplerimizin bir kısmı şehir merkezinde bir kısmı ise yangın bölgesinde çalışmalarını sürdürüyor. Şu an için kontrol altına alınmış değil, alma çalışmalarımız sürüyor. Çöplükte 15 arabamız var, çalışmalarını sürdürüyor. Çöplüğün üst kısmına çıkamadığımız için söndürme çalışmaları yerden devam ediyor. Sabaha kadar kontrol altına almaya çalışacağız. Yağmur da şu an seyrek yağıyor. İnşallah sabaha kadar söndürmüş oluruz." 


  ETİKETLER:

  Daire

  ,

  Hava

  ,

  Büyükşehir

  ,

  Yağmur

  ,

  manisa