Manisa TKDK'daki arama

Manisa TKDK'daki arama
Manisa TKDK'daki arama
- İl Emniyet Müdürü Ceren: "(Fetullahçı Terör Örgütü) Bu yapıyla ilgili iddianame kabul edildi. Bundan sonra terör örgütüne yardım ve yataklıktan çalışma yapacağız"

MANİSA (AA) - Manisa Emniyet Müdürü Tayfun Erdal Ceren, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Manisa İl Koordinatörlüğünde, "usulsüz kredi kullandırılması" iddialarına ilişkin soruşturma kapsamındaki çalışmaları, bundan sonra terör örgütüne (Fetullahçı Terör Örgütü) yardım ve yataklıktan yapılacağını söyledi.  

Ceren, TKDK ve Manisa Teknik Elemanlar Derneği'ne yapılan aramalarla ilgili yaptığı açıklamada, "usulsüz kredi kullandırılması" iddialarına ilişkin soruşturma kapsamında iki gün süren arama yapıldığını hatırlattı.

Aramada bazı evrak ve bilgisayar belleklerine el konulduğunu, evrak materyallerdeki incelemenin emniyet müdürlüğünde sürdürüleceğini ifade eden Ceren, şöyle devam etti:

"Biliyorsunuz bu yapıyla ilgili iddianame kabul edildi. İddianame kabul edildikten sonra bu, terör örgütü oluyor. Bundan sonra terör örgütüne yardım ve yataklıktan çalışma yapacağız. Hala bu işlere devam edenler varsa lütfen hemen oralardan ayrılsınlar. Aksi takdirde ileride adli cezalarla karşı karşıya kalırlar" diye konuştu. 

Ceren, ayrıca operasyon kapsamında şu ana kadar gözaltı işlemi yapılmadığını sözlerine ekledi.

TKDK Manisa İl Koordinatörlüğünde, "usulsüz kredi kullandırılması" iddialarına ilişkin başlatılan soruşturma çerçevesinde Manisa  Emniyet Müdürlüğü 'ne bağlı ekiplerinin katılımıyla dün Mimar Sinan Bulvarındaki koordinatörlük binasında arama başlatılmış, polis ekipleri ayrıca konuyla bağlantılı olduğu gerekçesiyle Manisa Teknik Elemanlar Derneği'nde de (MATED) arama yapmıştı.

Öte yandan, TKDK'dan operasyona ilişkin yapılan yazılı açıklamada, "Gerçekleştirilen operasyon münferit olarak, eski Manisa il koordinatörü ve birkaç personelin kamuoyunda paralel yapı olarak bilinen örgüte mensup olmasına ilişkindir" ifadesine yer verilmişti.