Manisa'da 15 kişinin öldüğü trafik kazası

Manisa'da 15 kişinin öldüğü trafik kazası
Manisa'da 15 kişinin öldüğü trafik kazası
- Salihli Ziraat Odası Başkanı Aktürk: - "Tarımda çalışan işçilerin taşıma sistemi ne yazık ki bu sektörde kanayan bir yara"

MANİSA (AA) - Salihli Ziraat Odası Başkanı Necati Aktürk, "Tarımda çalışan işçilerin taşıma sistemi ne yazık ki bu sektörde kanayan bir yara" dedi.

Aktürk, Manisa'da 15 kişinin öldüğü trafik kazasına ilişkin AA muhabirine yaptığı açıklamada, acıların en büyüğünü yaşadıklarını söyledi.

Dün 15 tarım işçisinin hayatını kaybetmesinin herkes için yıkım olduğunu belirten Aktürk, tarım işçilerinin kötü çalışma koşullarına değindi.

Aktürk, "Tarımda çalışan işçilerin taşıma sistemi ne yazık ki bu sektörde kanayan bir yara. Bu sistemin artık gözden geçirilmesi lazım. Konuyla ilgili muhtemelen gerekli çalışmalar yapılacaktır. Ancak sert bir geçişin çiftçiye de zarar vereceğini düşünüyoruz" diye konuştu.

Necati Aktürk, oda olarak taşıma sistemine karşı hayata geçirilecek her türlü uygulamayı destekleyeceklerini kaydetti.

Manisa'nın Gölmarmara ilçesinde dün bağlara asma yaprağı toplamaya giden tarım işçilerinin bulunduğu kamyonetin, Hacıveliler Mahallesi mevkisinde tırla çarpışması sonucu 13'ü kadın , biri çocuk 15 kişi yaşamını yitirmişti.


  ETİKETLER:

  Çocuk

  ,

  Kadın

  ,

  Tarım

  ,

  Ziraat

  ,

  Karşı

  ,

  manisa