Manisa'da 15 kişinin öldüğü trafik kazası

Manisa'da 15 kişinin öldüğü trafik kazası
Manisa'da 15 kişinin öldüğü trafik kazası
- Manisa'nın Gölmarmara ilçesinde 10 gün önce tarlaya giderken bulundukları kamyonetin karıştığı kazada hayatını kaybeden 15 kişinin yaşadığı Çökelek Mahallesi, bayrama hüzünlü hazırlanıyor - Mahalle Muhtarı Kılınç, "Mahallemizdeki 12 hanede yas, diğerlerinde ise hüzün var. Buruk bir bayram yaşayacağız"

MANİSA (AA) - Gölmarmara ilçesinde, 10 gün önce tarım işçilerini taşıyan kamyonetin karıştığı trafik kazasında hayatını kaybeden 15 kişinin yaşadığı Çökelek Mahallesi, bayrama hüzünlü hazırlanıyor.

Çökelek mahallesinde, bayramın alışılagelen tatlı telaşının yerine sessizlik hakim. Bunun nedeni ise 10 gün önce yaşanan ve 15 kişinin hayatını kaybettiği trafik kazasının birçok haneye ateş düşürmesi. 

Mahalle muhtarı Mevlüt Kılınç, kısa süre önce yaşanan kazanın 120 haneli, yaklaşık 700 nüfuslu köylerinde neredeyse her evde bir acı bıraktığını belirtti. Mahallede yaşayanların birbirleriyle akrabalık bağları olduğunu bu nedenle acının tüm mahalleye yayıldığını vurgulayan Kılınç, Ramazan Bayramını da buruk karşıladıklarını ifade etti.

Acılarının çok taze olduğunu anlatan Kılınç, "Bu bayram, ailelerin ölen eşlerinden ve akrabalarından ayrı geçirecekleri ilk bayram. Herkesin evinde buruk olmasın düşüncesiyle bayramlaşmanın ardından toplu olarak mezarlığı ziyaret edeceğiz, dualarımızı birlikte okuyacağız. Hayatlarını kaybeden yakınlarımız için mahallemizin meydanında mevlit okutarak, hayır yemeği vereceğiz. Tüm köylünün bayramlaşma ve mezarlık ziyaretine katılacağını tahmin ediyoruz" dedi.

Muhtar Kılınç, benzer acıların tekrarlanmaması için Salihli-Gölmarmara yolunda gerekli çalışmaların en kısa sürede bitirilmesini istediklerini aktardı. 

- "Unutamadım"

Kazada eşini kaybeden 43 yaşındaki Mustafa Yıldız da 10 ve 17 yaşlarında iki çocuğuyla bayramı hüzünlü karşıladıklarını dile getirdi.

Kalp rahatsızlığı nedeniyle çalışamadığını, bu nedenle eşinin tarlaya gittiğini ve kazada yaşamını yitirdiğini anlatan Yıldız, eşinin, kazanın bir gece öncesinde ısrarlı şekilde kendisiyle sohbet etmek istemesini unutamadığını belirterek, "İlk kez bana, 'ne olursun birlikte oturalım, çay içelim' dedi. Birlikte çay içtik, sohbet ettik. Sohbetimiz sırasında ölen şoför bir ara yanımıza uğradı ve ayrıldı. İhtiyaç durumunda kullanmam için evde paranın durduğu yeri söyledi, 'çocukları sana emanet' dedi. Sabah gitti ve bir daha da geri gelmedi. Kazada ölenlerin bir çoğu da akrabamdı" diye konuştu. 

Yıldız, eşinin 41 yaşında olduğunu, eşinin babasının da 1991 yılında aynı yaşta trafik kazasında öldüğünü belirterek, "aynı kaderi paylaştılar" ifadesini kullandı. 

Manisa'nın Gölmarmara ilçesinde 6 Temmuz günü bağlara asma yaprağı toplamaya giden tarım işçilerinin bulunduğu kamyonetin, Hacıveliler Mahallesi mevkisinde tırla çarpışması sonucu 13'ü kadın , biri çocuk 15 kişi yaşamını yitirmişti.


  ETİKETLER:

  Ramazan

  ,

  Sohbet

  ,

  Sabah

  ,

  Çocuk

  ,

  Çay

  ,

  Kadın

  ,

  Hakim

  ,

  Tarım

  ,

  Gece

  ,

  Kalp

  ,

  Mezarlık

  ,

  manisa