Manisa'da araba fiyatına kurbanlık

Manisa'da araba fiyatına kurbanlık
Manisa'da araba fiyatına kurbanlık
- Manisa'nın Turgutlu ilçesinde 1 ton 600 kilogramlık Simental cinsi tosun 25 bin lira bedelle kurban bayramında satışa çıkarıldı

MANİSA (AA) ? Manisa'nın Turgutlu ilçesinde bir çiftlikte bakılan 1 ton 600 kilogramlık Simental cinsi 2 yaşındaki tosun 25 bin lira bedelle satışa çıkarıldı.

Kurban Bayramı 'na sayılı günler kala kurbanlık satışlarında hareketlilik yaşanırken, satışa çıkarılan 1 ton 600 kilogramlık Simental cinsi 25 aylık 2 yaşındaki tosun, hem cüssesi hem de fiyatı ile görenlerin ilgisini çekiyor.

Turgutlu Ovası Acıbadem mevkiindeki çiftliğinde 5 aylıkken Uşak'tan bir hayvan pazarıdan alarak 20 aydır bakımını yaptığı Heybetli ismini veren Halil Baltacı, uzun yıllardır küçükbaş ve büyükbaş hayvan yetiştiriciliği ile uğraştığını söyledi. Baltacı, yetiştirdiği Heybetli ismindeki tosunu 25 bin liradan satışa çıkarttığını bildirdi. 

Tosuna Heybetli adını verdiğini kaydeden Baltacı, "Heybetli'nin canlı ağırlığı 1 ton 600 kilogram, fiyatı da 25 bin lira. 5 aylıkken aldığım Heybetli'ye 20 aydan beri çiftliğimde özenle bakıyorum. Heybetli'yi gören ve fiyatını duyanlar şaşırıyor. 'Bu paraya otomobil alınır' diyenler çıkıyor içlerinde ama bizim kurbanlığımız gerçekten çok büyük ve o paraları eder. Eğer satılırsa çok sevineceğim. Çünkü kurban için gidecek ve bir hayra vesile olacağız" diye konuştu.

 


  ETİKETLER:

  Kurban Bayramı

  ,

  Kurban

  ,

  lira

  ,

  manisa