Manisa'da "Biyoçeşitlilik ve Biyokaçakçılık" paneli

Manisa'da "Biyoçeşitlilik ve Biyokaçakçılık" paneli
Manisa'da "Biyoçeşitlilik ve Biyokaçakçılık" paneli
MANİSA (AA) - Orman ve Su İşleri Bakanlığı 4. Bölge Müdürü Rahmi Bayrak, biyokaçakçılığın çok önemli bir konu olduğunu, toplumun bu konuda duyarlı...

MANİSA (AA) - Orman ve Su İşleri Bakanlığı 4. Bölge Müdürü Rahmi Bayrak, biyokaçakçılığın çok önemli bir konu olduğunu, toplumun bu konuda duyarlı olması gerektiğini söyledi. 

Manisa'da Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından bir otelde düzenlenen "Biyoçeşitlilik ve Biyokaçakçılık" konulu bir panelde konuşan Bayrak, Manisa'nın dünyada ender bulunan flora ve faunaya sahip olduğunu, biyokaçakçılığın dünyada silah ve uyuşturucu kaçakçılığının ardından önem arz eden bir konu olduğunu belirtti.

Konunun Manisa için de önemli olduğunu ve toplume iyi anlatılması gerektiğini savunan Bayrak, panelde kentin bitki ve hayvan açısından sahip olduğu değerlerin konuşulacağını dile getirdi.

Biyokaçakçılığın daha çok dağ, ova ve kırsal kesimlerde yapıldığını aktaran Bayrak, "Özellikle köylerimizde yaşayan insanların, gelen yabancı insanların ne yaptığı konusunda bilgi sahibi olması gerekiyor. Kamu görevlilerin böyle bir vaka ile karşılaşması durumunda ne yapacağını bilmesi gerekiyor" diye konuştu.

Panele Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kemal Çelebi, jandarma ve emniyet yetkilileri ile muhtar ve kamu görevlileri katıldı.