Manisa'da "Devir Tasfiye ve Paylaştırma Komisyonu kararları

Manisa'da "Devir Tasfiye ve Paylaştırma Komisyonu kararları
Manisa'da "Devir Tasfiye ve Paylaştırma Komisyonu kararları
MANİSA (AA) - Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, Devir Tasfiye ve Paylaştırma Komisyonu'nun aldığı kararın hukuka uygun olmadığına ilişkin iddialar için...

MANİSA (AA) - Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, Devir Tasfiye ve Paylaştırma Komisyonu'nun aldığı kararın hukuka uygun olmadığına ilişkin iddialar için mahkeme yolunun açık olduğunu belirtti.

Vali Bektaş, PTT'nin 175. kuruluş yıl dönümü etkinliklerinde, bir soru üzerine Devir Tasfiye ve Paylaştırma Komisyonunun kararlarına ilişkin açıklamalarda bulundu. 

Kararların hukuka uygun olmadığının ileri sürüldüğüne işaret eden Bektaş, "Hukuka aykırı olduğunu iddia ediyorlarsa dava yolu açıktır, değiştirebilirler" dedi. Belediyelerle kavga etmekten daha önemli işlerin olduğunu ifade eden Bektaş, şunları söyledi:

"Burada iki şey söylüyorum. Bizim yaptığımız işlerin hukuka uygun olduğunu en iyi Halil Memiş ve ekibi biliyor. Hukuka aykırı olduğunu iddia ediyorlarsa dava yolu açıktır, değiştirebilirler. Mahkemenin kararları herkesin uyması gereken kararlar. Hukuki gözeterek bakanlıklardan görüş alarak ilgili herkesi dinleyerek mümkün olan uzlaşmayı sağlayarak karar vermeye çalışıyoruz. Bir varlığı bir belediyeden alıp diğerine vermek zorundasınız ya da o belediyeye bırakmak zorundasınız. Netice itibariyle karar veriyorsun. Bu iki tarafı da mutlu etmeniz mümkün değil. Mutlaka birisi rahatsız olacak. Dolayısıyla bu iş böyle.  Büyükşehir Belediyesi'nin ve ilçe belediyelerinin kavga etmekten daha önemli işleri var. Buyursunlar yapsınlar. Bu işi de uzatmasınlar."