Manisa'da Dünya Otizm Farkındalık Günü etkinlikleri

Manisa'da Dünya Otizm Farkındalık Günü etkinlikleri
Manisa'da Dünya Otizm Farkındalık Günü etkinlikleri
MANİSA (AA) - Dünya Otizm Farkındalık Günü dolayısıyla Yunusemre, Şehzadeler ve Demirci ilçelerinde Otizme dikkat çekmek için amacıyla çeşitli...

MANİSA (AA) - Dünya Otizm Farkındalık Günü dolayısıyla Yunusemre, Şehzadeler ve Demirci ilçelerinde Otizme dikkat çekmek için amacıyla çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Şehzadeler ilçesinde Manolya meydanında Şehzadeler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Rehberlik Araştırma Merkezi ve  Manisa Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından Otizme dikkat çekmek amacıyla açılan stantta vatandaşlara bilgilendirici broşür dağıtıldı.

Yunusemre ilçesinde ise Manisa Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından Manisa Magnesia AVM'de stant açıldı. Ayrıca sağlık çalışanları, eğitimciler, öğrenciler ve halkın katılımı ile Laleli Yürüyüş Parkurunda "Otizm Farkındalık Yürüyüşü" yapıldı.

Demirci ilçesinde otizme dikkat çekmek amacıyla stant açan Halk Sağlığı Müdürlüğü çalışanları, ilçenin Çereşe meydanında vatandaşlara bilgiler vererek, broşür dağıtımı yaptı.

Gazetecilere açıklama yapan Demirci Sağlık Grup Başkanı Müberra Duran, "Vatandaşlarımızı ve öğrencilerimizi bilgilendirmek amacıyla broşür dağıttık. Annelere ve babalara, otizm ile ilgili bilgi vererek, onlara değerlendirme ölçekleri uyguluyoruz. Halk Sağlığı Müdürlüğü olarak Otizime dikkat çekmek amacıyla, seminerler düzenleyeceğiz" diye konuştu.


  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  ilçe

  ,

  eğitim

  ,

  açıklama

  ,

  manisa