Manisa'da engelliler için ücretsiz yüzme kursu

Manisa'da engelliler için ücretsiz yüzme kursu
Manisa'da engelliler için ücretsiz yüzme kursu
MANİSA (AA) - Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Savaş Duman, yaz etkinlikleri kapsamında engelli 30 öğrenciye uzman antrenörler eşliğinde...

MANİSA (AA) - Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Savaş Duman, yaz etkinlikleri kapsamında engelli 30 öğrenciye uzman antrenörler eşliğinde ücretsiz yüzme eğitimi verildiğini söyledi.

Duman, yaptığı açıklamada, Atatürk Olimpik Yüzme Havuzundaki yüzme kursunun çocukların fiziki, kişisel ve sosyal gelişimlerinde önemli bir role sahip olduğunu belirtti.

Yaz okullarında yüzme branşında yaklaşık 500 çocuğa hizmet verdiklerini kaydeden Duman, "Tam kapasiteyle çalışıyoruz. Şu anda zihinsel ve otistik engelli 30'a yakın kardeşimiz oradan faydalanıyor. Bunlar ilgili eğitmenlerimiz eşliğinde eğitim alıyorlar" dedi. 

Manisa Otizm Derneği Başkanı Saadet Şeranoğlu ise engelli ailelerinin de bu hizmet sayesinde derin bir nefes alma fırsatı bulduğunu söyledi.

Emeği geçenlere teşekkür eden Şeranoğlu, "Engelli bireylerin en büyük sorunlarından birisi de enerjilerini atamamalarıdır. Bu havuz etkinliği ve yüzme kursları çocuklarının enerjilerini doğru şekilde boşatması konusunda bizler için çok güzel bir yardım oldu" diye konuştu.


  ETİKETLER:

  Atatürk

  ,

  spor

  ,

  eğitim

  ,

  sosyal

  ,

  engelli

  ,

  hizmet

  ,

  manisa