Manisa'da Gediz Nehri'nin taşması

Manisa'da Gediz Nehri'nin taşması
Manisa'da Gediz Nehri'nin taşması
- Vali Erdoğan Bektaş, taşkından etkilenen bölgelerde incelemelerde bulundu - Bektaş: "Şu anda çok fazla bir problem gözükmüyor ama yağmurlar devam ederse sıkıntı büyür"

MANİSA (AA) - Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, Gediz Nehri'nin taşması sonucu Turgutlu Ovası'nda sular altında kalan arazilerde incelemelerde bulundu.

Kaymakam Nazmi Günlü, Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin ve AFAD Manisa İl Afet ve Acil Durum Müdürü Bekir Şen ile taşkından en çok etkilenen İzzettin ve Sinirli mahallelerine ait arazilerde incelemelerde bulunan Vali Bektaş, yetkililer ve köylülerden bilgi aldı.

Bektaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Gediz Nehri'nde zaman zaman taşkınların meydana geldiğini, birkaç gündür devam eden yağışlar neticesinde yeniden oluşan taşkını yerinde incelediklerini ifade etti. 

"Bölgede şu an için çok fazla bir problem gözükmüyor ama yağmurlar devam ederse sıkıntı büyür" diyen Vali Bektaş, taşkınların nehrin ıslah edilmesiyle önlenebileceğini, bu konuda DSİ'nin Menemen'de çalışmalarının olduğunu kaydetti.

Vali Bektaş, şu bilgileri verdi:

"Taşkının çaresi belli, nehir düzenleme işinin nehrin başladığı yerden buraya kadar ulaşması gerekiyor. Devlet Su İşleri, epey bir çalışma yaptı. Bu çalışmaların mutlaka buralara kadar gelmesi lazım. Yoksa her yağmur yağdığında bu nehir taşar ve vatandaş sıkıntı çeker, bunun olmaması için çaba göstereceğiz. Çok şükür şimdilik büyük bir zaiyat gözükmüyor. Umarız bu sellerden doğabilecek sıkıntılar oluşmadan önleriz. Gediz'in düzenlenmesi için çaba göstereceğiz, DSİ'ye bu işi yaptırmaya çalışacağız." 


  ETİKETLER:

  Belediye

  ,

  Kaymakam

  ,

  afet

  ,

  AFAD

  ,

  zaman

  ,

  Yağmur

  ,

  manisa