Manisa'da hamile kadının öldürülmesi

Manisa'da hamile kadının öldürülmesi
Manisa'da hamile kadının öldürülmesi
- Manisa'da 8 aylık hamile eşi Burcu Çapar'ı darbederek öldürüldüğü iddia edilen Semih Çapar'ın, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle yargılanmasına devam edildi

MANİSA (AA) -  Manisa'da 8 aylık hamile eşi Burcu Çapar'ı darbederek öldürüldüğü iddia  edilen Semih Çapar'ın, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle yargılanmasına devam edildi.

Manisa 2. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya hayatını kaybeden Burcu Çapar'ın annesi Fatma Akyol ve babası Süleyman Akyol ile avukatları Mehmet Özyolcu ile Burcu Çapar'ın akrabaları ve sanık Semih Çapar ile avukatı Emin Uz ve Semih Çapar'ın akrabaları katıldı.

Tarafların avukatlarını dinleyen mahkeme başkanı, bir sonraki duruşmada dinlenilmek üzere yeni isimlerin duruşmaya katılmaları yönünde gerekli işlemlerin yapılması ve istenilen delillerin toplanması için duruşmayı 2 Mart 2015 Salı gününe erteledi.

- Basın açıklaması

Duruşma öncesinde, Kadın Cinayetlerini Önleyeceğiz Platformu adına Çiğdem Gültekin basın açıklaması yaptı.

Adaletin yerini bulması için davayı takip ettiklerini belirten Gültekin, "Kocası Semih Çapar tarafından 4 yaşındaki çocuğunun gözleri önünde, hem de 8 aylık hamile olduğu halde öldürülen Burcu Akyol kardeşimize adalet için burada toplandık. 11 Mayıs 2014 günü kocası Semih Çapar tarafından, 4 yaşındaki kızlarının önünde, arabada öldüresiye dövülen Burcu kardeşimiz, hastanede 16 gün boyunca verdiği yaşam savaşının ardından 26 Mayıs 2014 günü hayatını kaybetti. Burcu kardeşimize sahip çıkıyoruz. Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu olarak Burcu kardeşimizin katili hiçbir ceza indiriminden yararlanamadan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası alana dek mücadele edeceğiz" dedi. 

- Olay

Semih Çapar'ın, Manisa'nın Kalemli Mahallesi'nde 11 Mayıs 2014'te düğünden evlerine dönerken 8 aylık hamile eşi Burcu Çapar'ı, 4 yaşındaki kızının gözü önünde araçtan attıktan sonra karnına ve başına vurarak darp ettiği ileri sürülmüştü. Olaydan sonra hastaneye kaldırılan kadın hayatını kaybederken, Semih Çapar ise tutuklanmıştı.