Manisa'da işsizler rahat iş peşinde

Manisa'da işsizler rahat iş peşinde
Manisa'da işsizler rahat iş peşinde
- Manisa Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Uçar: - "Manisa'da işsizler iş beğenmiyor, kamu kurumları ya da belediye gibi yerlerde çalışmak istiyorlar"

MANİSA (AA) - Manisa Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Yüksel Uçar, Manisa'da kayıtlı olan işsizlerin iş beğenmediğini ifade ederek,  "Manisa'da işsizler iş beğenmiyor, kamu kurumları ya da belediye gibi yerlerde çalışmak istiyorlar" dedi. 

İl Müdürü Uçar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Manisa il genelinde 716 firmanın işçi talebi bulunduğunu ancak işe yerleştirme konusunda sıkıntı yaşadıklarını belirtti.

Bu durumun iş gücü piyasasının ihtiyaçları ile iş arayanların beklentileri arasındaki uyumsuzluktan kaynaklandığını ifade eden Uçar, şunları kaydetti: 

"İş verenler mavi yakalı, işin mutfağında çalışacak adam istiyorlar. İş arayanlar ise rahat iş istiyorlar. Yani işsizler tezgah başına geçmek istemiyorlar. Üretim kısmında çalışmaktan uzak duruyorlar. Manisa'da işsizler iş beğenmiyor, kamu kurumları ya da belediyeler gibi yerlerde çalışmak istiyorlar."

-"Firmalar çözümü İzmir 'den işçi getirmekte buluyor" 

Uçar, Manisa'da işçi arayan fabrikaların, çalıştıracak insan bulamadıkları için çözümü İzmir'den iş gücü teminiyle bulduklarını ama bunu gerçekçi bir çözüm olarak görmediklerini, bir an önce iş gücü piyasadaki arz talep dengesizliğine çözüm bulunması gerektiğini sözlerine ekledi. 


  ETİKETLER:

  İzmir

  ,

  Kamu

  ,

  Mavi

  ,

  Belediye

  ,

  ,

  Uzak

  ,

  manisa