Manisa'da kadınlardan yol eylemi

Manisa'da kadınlardan yol eylemi
Manisa'da kadınlardan yol eylemi
- Akhisar ilçesinde yolların bozuk olmasından yakınan kadınlar, 3 sokağın giriş ve çıkışını trafiğe kapatarak eylem yaptı

MANİSA (AA) - Akhisar ilçesi Atatürk Mahallesi'nde, yollarının bozuk olmasından rahatsız olan bir grup kadın , 3 sokağın giriş ve çıkışını trafiğe kapatarak eylem yaptı. 

 Akhisar Atatürk Mahallesi 511, 356 ve 512 sokak sakini kadınlar, yollarının bozuk olması ve yapılmamasını protesto etmek amacıyla 3 sokağın giriş ve çıkışına şerit çekip, çöp tenekeleri koyarak yolları kapattı.

Eylem üzerine mahalleye sevk edilen emniyet güçlerine, belediye yetkilileri gelmeden yolu açmayacaklarını beyan eden kadınlar, yollarının bozuk olması nedeniyle tozdan pencerelerini dahi açamadıklarını söyledi. 

Yolları yapılıncaya kadar tozdan korunmak için sokaklarından araç geçişine izin vermeyeceklerini dile getiren mahalle sakini kadınlar, sorunları çözülünceye kadar kendilerini siper edeceklerini ifade etti. 

Mahalleli kadınların eylemi üzerine, CHP Manisa Milletvekili ve milletvekili adayı Özgür Özel ile Manisa Büyükşehir Belediyesi Akhisar Koordinatörü Doğan Ensivri, olay yerine gelerek mahallelinin sıkıntılarını dinledi.  

Özel, mahalle sakinlerine bu işin takipçisi olacağı sözü vererek, şunları söyledi:

"Gerçekten de burada tozun içerisinde yaşıyorsunuz, çektiğiniz sıkıntıları gördük ancak bundan önceki süreçte yollarla ilgili bir anlaşmazlık vardı o anlaşmazlık çözüldü, şimdi bu yollar Manisa Büyükşehir Belediyesi'ne geçti. Kendileri de burada gelip gördüler. Eğer en kısa zamanda bu işi onlar da çözmez ise o zaman yine buraya geleceğiz ve hep birlikte bunun hesabını soracağız. Ben her zaman yanınızdayım."

Manisa Büyükşehir Belediyesi Akhisar Koordinatörü Doğan Ensivri ise söz konusu yolların 1 ay önce büyükşehir belediyesine geçtiğini hatırlatarak "Aldığımız günden bu yana da yaptığımız planlama ile yollarımızı yapıyoruz. Burayı da en kısa zamanda yapacağımıza size söz veriyorum" dedi.

Bu arada, Ensivri'nin mahalle sakinlerine "büyükşehirden başka bir isteğiniz var mı" sorusuna milletvekili Özel, "Ben milletvekiliyim, siyaset yapmıyorum. Sen de siyaset yapma, burası yeri değil" diyerek tepki gösterdi.

Yapılan görüşmenin ardından mahalleli kadınlar eylemlerine son verdi.