Manisa'da "kumru yuvası" operasyonu

Manisa'da "kumru yuvası" operasyonu
Manisa'da "kumru yuvası" operasyonu
- Turgutlu ilçesinde ağaç dalına yuva yapan kumruyu aşırı rüzgar nedeniyle yere düşmekten vatandaşların duyarlılığı ve itfaiye ekiplerinin çabası kurtardı

MANİSA (AA) - Turgutlu ilçesinde ağaç dalına yuva yapan kumru, aşırı rüzgar nedeniyle yere düşmekten vatandaşların duyarlılığı ve itfaiye ekiplerinin çabasıyla kurtarıldı.

Atatürk Mahallesi Kemalpaşa Sokak'taki akasya ağacının dalına takılan çuval parçasına yuva yapan kumru ve yumurtalarının düşmek üzere olduğunu gören vatandaşlar durumu itfaiye ekibine bildirdi. 

Olay yerine gelen ekiptekiler, merdiven kullanarak ağacın dallarına ulaştı ve rüzgar nedeniyle dağılan kuş yuvasını sağlamlaştırdı. 

İtfaiye ekiplerinin çabasını sokaktaki bir binanın çatısından izleyen anne kumru, çalışmanın tamamlanmasının ardından yuvasına döndü ve yumurtaların üzerine oturdu. 

Mahalle sakinlerinden Hacer Gül, "Annelik duygusu ile hareket ederek yuvayı ve yumurtaları kurtardık. İtfaiye çalışanlarına bizim çağrımıza karşılık verdikleri için teşekkür ediyorum. Yuvanın aşağıya düşüp yumurtaların kırılmasından çok korkmuştuk ancak şimdi çok mutluyuz" dedi.


  ETİKETLER:

  Atatürk

  ,

  Rüzgar

  ,

  kuş

  ,

  Karşılık

  ,

  manisa