Manisa'da mahkumun cezaevinde ölü bulunması

Manisa'da mahkumun cezaevinde ölü bulunması
Manisa'da mahkumun cezaevinde ölü bulunması
- Manisa Valisi Bektaş: "Bu olay soruşturulacaktır. Sorumlusu kimse cezasını görecektir"

MANİSA (AA) - Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, Manisa T Tipi Ceza İnfaz Kurumu'nda bir mahkumun ölü bulunmasıyla ilgili "Bu olay soruşturulacaktır. Sorumlusu kimse cezasını görecektir" dedi.

Bektaş, Manisa T Tipi Açık Ceza İnfaz Kurumu'nda  mahkum Abdullah Akgün'ün (31), "yol parası olmadığı gerekçesiyle hastaneye götürülmediği, sonrasında ise yatağında ölü bulunduğu" iddialarına ilişkin açıklama yaptı.

Olayın adli ve idari yönden araştırıldığını ifade eden Bektaş, "Bu olay soruşturulacaktır. Sorumlusu kimse cezasını görecektir. Hayatını kaybeden insanın kaybı telafi edilemez. Cezaevi yönetimi ve adliye bu konuyu çözecek. Bize düşen görev varsa gerekeni yapmaya hazırız. Eğer kurumda bir hekim eksiği varsa bizden talep etsinler" dedi.

Bektaş, cezaevi ambulansının hastayı hastaneye ulaştırmanın esas olduğunu, dönüşü ile ilgili sorumluluğunun bulunmadığını kaydederek, şunları söyledi:

 "Ambulansın götürdüğü hastayı, geri getirme uygulaması dünyanın hiçbir yerinde yoktur. Zaten ambulansı da bu kadar uzun süre meşgul edemezsiniz. Başka bir acil vaka olabilir. Bu bir sorun. Özellikle toplu yaşanılan kampüs, yurt, cezaevi gibi yerlerde bu konu sıkıntı veriyor. Bunun giderilmesi lazım."


  ETİKETLER:

  Ceza

  ,

  Kampüs

  ,

  mahkum

  ,

  adliye

  ,

  cezaevi

  ,

  açıklama

  ,

  manisa