Manisa'da nevruz kutlaması

Manisa'da nevruz kutlaması
Manisa'da nevruz kutlaması
- HDP Şırnak Milletvekili Kaplan: "Biz Ege'de yeni bir siyasetin, yeni bir değişimin, bu saltanat düzenini yıkan değişimin partisiyiz"

MANİSA (AA) - Halkların Demokratik Partisi (HDP) Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, "Biz Ege'de yeni bir siyasetin, yeni bir değişimin, bu saltanat düzenini yıkan değişimin partisiyiz" dedi. 

HDP Manisa İl Başkanlığı, nevruz dolayısıyla Yunusemre ilçesindeki Horozköy Pazaryeri'nde kutlama programı düzenledi. 

Kaplan, etkinlikte yaptığı konuşmada, özgürleşen Türkiye 'de orkestralarını çok sesli bir şekilde çalacaklarını ifade etti. 

HDP'nin çoğulculuğun temsilcisi olduğunu dile getiren Kaplan, şunları kaydetti:

"Bizim orkestramızda tek ses olmayacak. Biz çoğulculuğu temsil ediyoruz. Bunun için Çal dağında nikel madenlerinde, Manisa'nın madenlerinde,  çevre kirlendiği zaman yüreğimiz atar. Çünkü biz Ilısu Barajı'nda, Hasankeyf'in nasıl sular altında kaldığını gören bir direniş ruhuna sahibiz. Biz Yırca'da katledilen zeytin ağaçlarını gördük. Zeytin ağacı deyip geçmeyin. Zeytin ağacı, barışın sembolüdür. İşte o zeytin ağacına kıyan zihniyetin IŞİD'den farkı yoktur. Çevremize, doğamıza sahip çıkacağız. Nevruzun ruhu bunu gerektiriyor. Biz Ege'de yeni bir siyasetin, yeni bir değişimin, bu saltanat düzenini yıkan değişimin partisiyiz."

Kutlamada, nevruz ateşi yakılarak, halaylar çekildi.