Manisa'da polis memurunun şehit edilmesi

Manisa'da polis memurunun şehit edilmesi
Manisa'da polis memurunun şehit edilmesi
- Şehit polis memuru Aydın için Turgutlu İlçe Emniyet Müdürlüğü bahçesinde tören düzenlendi

MANİSA (AA) - Turgutlu ilçesinde, durdurulmak istenen kişinin otomobille çarpması sonucu şehit olan polis memuru Ömer Faruk Aydın  için tören düzenlendi.

Turgutlu İlçe Emniyet Müdürlüğü bahçesindeki törene, şehit polisin anne ve babası, Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, Manisa Milletvekilleri Uğur Aydemir ve Özgür Özel, İl Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren, Turgutlu Kaymakamı Nazmi Günlü, Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, emniyet mensupları, mesai arkadaşları ile vatandaşlar katıldı. 

Şehit polis memuru Ömer Faruk Aydın'ın annesi Asuman Aydın ile babası Osman Aydın ayakta durmakta güçlük çekti. 

Cenaze töreni boyunca ailenin yanından ayrılmayan Vali Bektaş ve İl Emniyet Müdürü Ceren, anne ve babayı teselli etmeye çalıştı.  

Törende konuşan Manisa Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren, içinde bulundukları durumu anlatmaya kelimelerin yetmediğini belirtti.

 Yaralanan meslektaşı Ömer Faruk Aydın'ın gece  01.00'de şehit olduğunu ve acıyı tüm teşkilat mensuplarıyla paylaştıklarını kaydeden Ceren, ailesine başsağlığı diledi. Ceren, "Görevi esnasında meslektaşımızı, kullandığı araç ile şehit eden sabıkalı, infazı olan alkollü şahıs, yanındaki 4 kişi ile birlikte kaçtıkları yerde meslektaşlarım ve jandarma ekiplerince yakalanmıştır. Şahıslar haklarında gerekli işlemleri sonrası adalete teslim edilecek, 'Kasten adam öldürmek' suçundan adliyeye sevk edilecektir. Gerekli cezayı çekeceklerdir" diye konuştu.

Manisa Valisi Erdoğan Bektaş ise içlerinin acı ile dolduğunu, hiç olmayacak bir sebepten hak edilmeyen bir acı ile karşı karşıya kaldıklarını belirtti. Bektaş, şöyle devam etti:

"Asıl olan milletimize hizmettir. Hizmet için gerekirse bu fedakarlıkları da yapacağız, şehitlerimizi bağrımıza basacağız. Annelerin, babaların, ablaların, kardeşin acısını paylaşmaya çalışacağız. Şehidimiz Turgutlu'da sevilen, sayılan ve görevini fedakarca yapmaya çalışan bir kardeşimiz. Bu sonucu hak etmedik. Zor, acı, annenin ve babanın acısını hissedebiliyorum, mesai arkadaşlarının acısını duyabiliyoruz, yaşayabiliyoruz. Ama bir yerde söz bitiyor. Yolu açık olsun, rahmet diliyorum." 

Konuşmaların ardından dua okundu ve şehit polisin naaşı, tören kıtasının omuzlarında cenaze aracına taşınarak toprağa verileceği Isparta'ya uğurlandı.