Manisa'da polislere "emniyet kemeri" kontrolü

Manisa'da polislere "emniyet kemeri" kontrolü
Manisa'da polislere "emniyet kemeri" kontrolü
- Manisa Emniyet Müdürü Ceren: - "Trafik ekiplerimiz, emniyet kemeri kullanımı konusunda asayiş ve sivil ekiplerimizi denetlemeye başladı"

MANİSA (AA) - Manisa'da emniyet kemeri kullanımına dikkat çekmek için trafik ekipleri, diğer polis araçlarını da kontrol edecek. 

Manisa Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren, gazetecilere yaptığı açıklamada, geçen gün polis araçlarının bir kaza yaptığını ve iki personelin yaralandığını hatırlattı.

Bazı polislerin olayın heyecanı veya duruma göre kemer takmak istemediğini kaydeden Ceren, "Biz bunu engellemek için emniyet kemeri takma konusunda kesin talimat verdik. Bu kapsamda trafik ekiplerimiz, asayiş ve sivil ekiplerimizi denetlemeye başladı" dedi.

Ceren, emniyet kemerinin önemine dikkati çekmek için bundan sonra asayiş ve sivil ekiplerinin kontrol edileceğini belirterek, şöyle konuştu:

" Türkiye 'de bir ilki gerçekleştirmiş olacağız. Arkadaşlarımız suçluyu yakalamak için hız yapıyor ama bu demek değildir ki emniyet kemeri takmayacağız. Tam da bu noktada emniyet kemeri takılmalıdır. Zırhlı araçlara binen arkadaşlarımız arkada oturanlar da dahil kesinlikle emniyet kemeri takması lazım. Bir trafik kazasında ya da bir patlama esnasında en ufak bir taklada arkadaşlarımızın boynu kırılma ihtimali yüksek olmaktadır."