Manisa'da sağanak etkili oldu

Manisa'da sağanak etkili oldu
Manisa'da sağanak etkili oldu
- Gök gürültülü yağmur nedeniyle kentin ulaşımında aksamalar meydana geldi, bazı ev ve iş yerlerini su bastı

MANİSA (AA) - Manisa'nın merkez ilçeleri Şehzadeler ve Yunusemre ilçelerinde akşam saatlerinde etkili olan gök gürültülü yağmur nedeniyle ulaşımda aksamalar meydana geldi, bazı ev ve yerlerini su bastı.

Sağanak nedeniyle özellikle Cumhuriyet, 75. Yıl, Hafsa Sultan, Kazım Karabekir ve Ahmet Bedevi Mahallerinde bazı ev ve iş yerleri zarar gördü.

İtfaiye ekiplerinin büyük bölümünün kentteki çöplük yangınına müdahale ettiğini belirten Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Ali Gül, gazetecilere yaptığı açıklamada ekiplerin su tahliye çalışmalarını da sürdürdüğünü aktardı. 

Şehzadeler ilçesinde bazı evlere isabet eden yıldırım nedeniyle yangın çıktığını ifade eden Gül, şöyle konuştu:

"Yaklaşık 20 kadar evi su bastı. Ekiplerimizin bir kısmı bunlarla uğraşırken bir kısmı ise yağmur nedeniyle bazı evlere isabet eden yıldırım sonucu çıkan yangını söndürme çalışmalarını sürdürüyor. Su basan evlerin boşaltılması çalışmaları da bir diğer ekip tarafından yapılıyor. Bazı apartmanların zemin katlarının da su bastığı bilgisi elimize ulaşmış durumda. Bu akşam afet dolu bir gece geçiriyoruz. Umarım büyük felaketler yaşanmadan atlatırız."

Yollarda biriken yağmur suları nedeniyle trafik akışının da zorlaştırdığı görüldü.