Manisa'da servis şoförleri eylem yaptı

Manisa'da servis şoförleri eylem yaptı
Manisa'da servis şoförleri eylem yaptı
- Manisa-İzmir arasında personel ve öğrenci taşıyan servis minibüsü şoförleri, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin araçlarına izin vermediği gerekçesiyle trafik cezası yazılmasına tepki göstererek eylem yaptı

MANİSA (AA) - Manisa- İzmir arasında personel ve öğrenci taşıyan servis minibüsü şoförleri, yüksek miktarda trafik cezası yazılmasına tepki göstererek eylem yaptı.

Süreyya Piknik Alanı önünde toplanan servis şoförleri adına konuşan Manisa Şoförler Odası Başkan Vekili Salih Karaağaç, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin D2 belgeli araçlara izin vermediğini söyledi.

Manisa ve İzmir arasında personel ve öğrenci taşıyan yaklaşık 600 servis aracının olduğunu belirten Karaağaç, "Bu araçların tamamı D2 belgesi ile çalışmakta. Geçimini bu işten sağlayan 6 arkadaşlarımız ve araçları kapanan arkadaşlarımıza 2 bin 400 lira ceza yazılıyor, 60 gün araçları kapanıyor" dedi. 

Karağaç, İzmir Servisçiler Odası ile Manisa Şoförler Odası'nın sorunun çözümü için müşterek çalıştığını kaydederek, bu sorunun çözümü için Manisa ve İzmir Büyükşehir Belediyelerini göreve çağırdıklarını aktardı.

Açıklamanın ardından şoförler, yaklaşık 100 araçlık konvoyla İzmir yönüne doğru yola çıktı. İzmir'e doğru korna çalarak ağır ağır ilerleyen konvoy nedeniyle İzmir-Manisa karayolunda uzun araç kuyrukları oluştu. 

Servis şoförleri, Sabuncubeli mevkisinde Manisa'ya dönerek, eylemlerine son verdi.