Manisa'da su ücretinde alınan indirim kararının uygulanmaması

Manisa'da su ücretinde alınan indirim kararının uygulanmaması
Manisa'da su ücretinde alınan indirim kararının uygulanmaması
- AK Parti Manisa İl Başkanı Gürcan: - "MASKİ'nin yaklaşık 500 bin abonesi var. Bu aboneler indirim yapılmadığı gerekçesiyle MASKİ'ye ayrı ayrı dava açabilirler"

MANİSA (AA) - AK Parti Manisa İl Başkanı Zülfikar Gürcan, MASKİ Genel Kurulunda suya yüzde 60 oranında indirim yapılmasına rağmen genel müdürlüğün alınan kararı uygulamadığını ileri sürerek, "MASKİ'nin yaklaşık 500 bin abonesi var. Bu aboneler indirim yapılmadığı gerekçesiyle MASKİ'ye ayrı ayrı dava açabilirler" dedi.

Gürcan, gazetecilere yaptığı açıklamada, geçen aylarda yapılan MASKİ Genel Kurulu'nda AK Parti 'nin suya yüzde 60 indirim yapılması ile ilgili önergesinin Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve MHP 'li meclis üyelerinin ret, CHP 'li meclis üyelerinin çekimser oylarına karşın, mecliste çoğunluğu bulunan AK Parti grubunun oylarıyla kabul edildiğini hatırlattı.

Büyükşehir Belediyesi'nin aradan geçen bunca zamana rağmen suda indirim uygulamadığını dile getiren Gürcan, şöyle konuştu:

"Yetkilileri acil olarak göreve davet ediyorum. Görevinizi yapın. Bu indirim halen Manisa Büyükşehir Belediyesi kararına rağmen, Manisa Büyükşehir Belediyesi'nin bir kuruluşu, kamu teşkili olan MASKİ tarafından uygulamaya sokulmamıştır. Ben buradan tüm Manisa halkına çağrıda bulunuyorum. MASKİ'nin yaklaşık 500 bin abonesi var. Bu aboneler indirim yapılmadığı gerekçesiyle MASKİ'ye ayrı ayrı dava açabilirler. Vatandaşlar neden hala suya indirim yapılmadığını MASKİ'ye sorsun."

Hak arama mücadelesini AK Parti grubu olarak yerine getirdiklerini kaydeden Gürcan, yasal yollara başvurmaya devam edeceklerini ifade etti.

Gürcan, "Genel kurul kararı alındığı günden itibaren uygulanmak zorundadır. Bu kararı uygulamayanlar büyük bir hukuki sorumluluk altındadır. Büyükşehir belediyesi büyük vebal altındadır. Bu hukuk tanımazlığa halkımızın duyarsız kalmaması lazım" dedi.