Manisa'da terör saldırılarına tepkiler

Manisa'da terör saldırılarına tepkiler
Manisa'da terör saldırılarına tepkiler
- Sarıgöl'de, Teröre Lanet yürüyüşü düzenlenirken, Demirci'de ise şehit düşen polis ve askerler için gıyabi cenaze namazı kılındı

MANİSA (AA) - Sarıgöl ilçesinde bir grup, son günlerde artan terör olaylarına tepki amacıyla yürüyüş düzenledi. 

Belediye Sarayı önünde toplanan Sarıgöl Ülkü Ocakları Kültür ve Eğitim Vakfı üyesi vatandaşlar, ellerindeki Türk bayrakları ve Sarıgöllü şehitlerin fotoğrafları ile yürüyüşe katıldı. Şehitler için saygı duruşunda bulunduktan sonra İstiklal Marşı okundu. 

Grup adına açıklamada bulunan Şube Başkanı Orhan Aslan, terör olaylarına karşı birlik çağrısında bulunurken, vatandaşları tahriklerden uzak durmaları uyarısı yaptı. 

Esnaf ve vatandaşların da destek verdiği yürüyüş Kur'an-ı Kerim tilaveti ve dualarla, olaysız şekilde sona erdi.

- Demirci'de gıyabi cenaze namazı kılındı

Demirci ilçesinde terör saldırılarında şehit düşen polis ve askerler için gıyabi cenaze namazı kılındı.

Sivil toplum kuruluşları öncülüğünde Alaca Camii'nde cuma namazı sonrası bir araya gelen vatandaşlar, şehitler için hatim duası yapılırken, gıyabi cenaze namazı kılındı.

Son zamanlarda artan terör olaylarının milleti derinden üzdüğünü dile getiren Memur-Sen Demirci İlçe Temsilcisi Mustafa Kaya, "Vatanın birliğini ve beraberliğini savunan dünya görüşü ne olursa olsun, hepimizi daha da bütünleştirmesi gereken bir dönemden geçiyoruz. Bu ayaklanma girişimi necip milletimizin muzafferiyeti ile sonuçlanacaktır." dedi.