Manisa'da toplu taşımada cep telefonuyla ödeme devri

Manisa'da toplu taşımada cep telefonuyla ödeme devri
Manisa'da toplu taşımada cep telefonuyla ödeme devri
- Akıllı telefonlara yüklenecek uygulamayla toplu taşıma ücreti telefon gösterilerek ödenecek

MANİSA (AA) - Manisa'daki büyükşehir belediyesine ait toplu taşıma araçlarında cep telefonuyla ücret ödeme olanağı getirildi.

Uygulamanın tanıtımı amacıyla Beyazfil otobüs durağında Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve Mobil Kent Kart Genel Müdürü Ercan Ünal'ın katılımıyla basın toplantısı düzenlendi.

Sistemin Manisa'da ilk defa uygulanmaya başladığını belirten Kentkart Genel Müdürü Ercan Ünal, akıllı telefon kullanan vatandaşların bu hizmetten yararlanabileceğini belirtti.

Ünal, "Toplu ulaşımda şoföre para verme devri artık kalkıyor. Türkiye ve dünyada teknolojiyle yoğrulan sistemler geliştiriliyor. Kentkart'ın geliştirmiş olduğu Mobilkentkart, toplu taşımada ilk defa kullanılan bir ödeme aracıdır. Mobilkentkart ile Android işletim sistemi versiyon 4.4.2 ve üzeri NFC özelliğine sahip akıllı telefonlarınızı artık Kentkart'a dönüştürmeniz mümkün" diye konuştu.

Amaçlarının vatandaş lehine çalışmalar yapmak olduğunu belirten Ergün, "Bunun ilk defa Manisa'da olması bizim için ayrı bir anlam ifade ediyor. İnşallah hep ilklerin yapıldığı Manisa'da bu ilklerin devamını sağlayacak diğer hizmetleri de yürürlüğe koymak tek hedefimiz" dedi.

Konuşmaların ardından Başkan Ergün, Beyazfil durağında otobüse binerek Mobil Kentkart uygulamasını denedi.