Manisa'da trene yapılan taşlı saldırı

Manisa'da trene yapılan taşlı saldırı
Manisa'da trene yapılan taşlı saldırı
- Turgutlu Tren Garı'nda yolcu almak için bekleyen bir trenin taşlı saldırıya uğramasının ardından, polis ekipleri, ilçeden geçen trenlerin güvenliğini sağlamak amacıyla hemzemin geçitlerinde nöbet tutmaya başladı

MANİSA (AA) - Turgutlu İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, ilçeden geçen trenlerin güvenliğini sağlamak için hemzemin geçitlerinde nöbet tutuyor.

Turgutlu Tren Garı'nda yolcu almak için beklediği sırada bilinmeyen bir nedenle atılan taşlardan bir makinistin yaralanmasının ardından polis ekipleri, trenlerin geçiş güvenliğini sağlamak amacıyla hemzemin geçitlerinde bekliyor.

Trenlerin geçiş saatlerinde, TOKİ, Kısmalı, Kervanyolu hemzemin geçitlerinde bekleyen sivil ve üniformalı polisler, tren geçinceye kadar etrafta güvenlik önlemi alıyor.

Polisler, tren geçtikten sonra da görev yerlerine dönüyor. 

Benzer olayların daha önce de yaşandığı Manisa'da, geçen pazar günü Uşak'tan İzmir 'e giden 31620 sefer sayılı tren, yolcu indirmek ve bindirmek için durduğu Turgutlu Garı'nda henüz belirlenemeyen nedenle taşlı saldırıya uğramış atılan taşlardan biri başına isabet eden makinist Mehmet Salih Meydan yaralanmış olayla ilgili H.D. (16) ve E.K'yi (16) gözaltına alınmıştı.