Manisa'da UMKE tatbikatı

Manisa'da UMKE tatbikatı
Manisa'da UMKE tatbikatı
- Ulusal Medikal Kurtarma ekipleri, Akhisar'da tatbikat düzenledi

MANİSA (AA) - İzmir , Uşak ve Manisa Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri (UMKE), Akhisar'da ortak tatbikat gerçekleştirdi. 

Çağlak mevkisindeki tatbikata katılan 69 UMKE personeli, senaryo gereği dağlık bir bölgeye düşen uçaktaki kazazedelere müdahale etti. Ekipler, lise öğrencilerinin canlandırdığı kazazedeleri kısa sürede olay yerinden çıkararak hastanelere sevk etti. 

Ekiplerin çalışmasını izleyen Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, tatbikatın çok gerçekçi olduğunu söyleyerek, kurtarma ekiplerine çalışmalarından dolayı teşekkür etti. 

Üzücü kazaların yaşanmaması temennisinde bulunan Vali Bektaş, "Keşke böyle kazalar hiç olmasa, ancak olduğu takdirde de buna en sağlıklı şekilde müdahale edilmesi gerektiğinin farkındayız. Bu tür tatbikatların yapıldığından haberdardık. İzlemek ayrı bir heyecan verdi. UMKE ekiplerimize ve tatbikatta yer alan sağlık meslek lisesi öğrencilerimize çok teşekkür ediyoruz. Sizlerin bu azmini ve gönüllülüğünü görünce yüreğimize su serpildi" dedi.

Manisa İl Sağlık Müdürü Metin Kaplan da tatbikata katılanlara teşekkür ederek, UMKE kampının 5 gün süreceğini belirtti. 

Tatbikatı Akhisar Kaymakamı Kaan Peker, Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı, Akhisar İlçe Sağlık Müdürü Selin Köksal ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri izledi.