Manisa'da yanmış bulunan cesetler

Manisa'da yanmış bulunan cesetler
Manisa'da yanmış bulunan cesetler
- Bu yılın şubat ayında sağır ve dilsiz anne, kızı ve oğlu tarafından öldürülerek yakıldığı ileri sürülen iki işitme engelliden Arif Altan'ın kemikleri, ailesine teslim edildi

MANİSA (AA) - Manisa'nın Akhisar ilçesinde sağır ve dilsiz anne, kızı ve oğlu tarafından öldürülerek yakıldığı ileri sürülen iki işitme engelliden Arif Altan'ın kemikleri, DNA testi sonrasında ailesine teslim edildi.

Hasköy Mahallesi'nde 22 Şubat'ta yakılmış halde bulunan  kadın cesedine ilişkin soruşturma kapsamında Manisa Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler, yaptıkları araştırmada kadının işitme engelli Emine Girginer (21) olduğunu tespit etmiş ve olayla ilgili işitme engelliler Selda K. (43), kızı Saadet K. (20), oğlu Selim Burak K. (20) ile tanıdıkları D.D. gözaltına alınmıştı.

Şüphelilerin, sorgularında 1,5 yıldır kayıp olan işitme engelli Arif Altan'ı da öldürdüklerini itiraf etmesi üzerine gösterdikleri yerde bulunan kemikler, DNA testi için İzmir Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. DNA testi sonucu Altan'a ait olduğu belirlenen kemikler, dün ailesine teslim edildikten sonra Selçuklu köyünde toprağa verildi.

Akhisar ilçesine bağlı Hasköy Mahallesi'nde bu yıl 22 Şubat'ta bir zeytin bahçesindeki barakada ihbar üzerine yakılmış halde kadının cesedi bulunmuştu. Kadının işitme engelli Emine Girginer olduğunu saptayan polis ekipleri, işitme engelli şüpheliler Selda K, kızı Saadet K, oğlu Selim Burak K. ile tanıdıkları D.D'yi yakalamıştı. 

1,5 yıldır kayıp olan işitme engelli Arif Altan'ın da aynı kişilerce öldürüldüğü belirlenmişti.