Manisa'da yol ve kaldırım işgali denetimleri

Manisa'da yol ve kaldırım işgali denetimleri
Manisa'da yol ve kaldırım işgali denetimleri
MANİSA (AA) - Manisa Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren, yol ve kaldırım işgali yapan esnafa yönelik denetimlerde son 1 ayda 233 iş yerine para cezası...

MANİSA (AA) - Manisa Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren, yol ve kaldırım işgali yapan esnafa yönelik denetimlerde son 1 ayda 233 yerine para cezası kesildiğini belirtti. 

Ceren, Şehzedaler ve Yunusemre ilçelerindeki denetimler hakkında açıklamada bulundu.

Bazı işlek caddelerde esnafın yol ve kaldırım işgali yaptığına ilişkin çok sayıda şikayet aldıklarını, uyarılara rağmen kurallara uymadığı tespit edilen iş yerlerine 339 lira ile 4 bin lira arasında para cezası uygulandığını bildiren Ceren, "Yola masa, sandalye ya da duba koyup başka araçların park etmesini engellemek bir sorun halini almıştır. Bu konuda 233 esnafa ceza yazdık. Vatandaşlarımız bu uygulamadan çok memnun" dedi.

- Eşime de ceza kesildi 

Ceren, eşi Devlet Ceren'e  İzmir Adnan Menderes Havaalanında park cezası kesildiğini, kendi aracına ceza yazan polisi tebrik edeceğini belirterek, "Ben itiraz etmeden cezamı ödediysem, herkes de kesilen cezayı ödemek zorunda. Ceza ödemek istemiyorlarsa tüm vatandaşlarımız kurallara uymalı" diye konuştu.