Manisa'da yol ve kaldırım işgaline ceza

Manisa'da yol ve kaldırım işgaline ceza
Manisa'da yol ve kaldırım işgaline ceza
- Manisa'da trafik ekipleri, uyarılara rağmen yaya geçişlerini ve trafiği engelleyecek şekilde yol ve kaldırımı işgal eden esnafa yönelik denetim gerçekleştirdi - Ekipler, Trafik Kanunu'nun ilgili maddelerine dayanarak 17 iş yerine 391'er lira ceza uyguladı

MANİSA (AA) - Manisa Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, uyarılara rağmen yaya ve araç geçişlerini engelleyecek şekilde yol ve kaldırım işgali yapan esnafa ceza yazdı. 

Trafik ekipleri, Şehzedaler ve Yunusemre ilçelerinde yaya kaldırımı üzerine konulan, bazen yola kadar taşan sergiler, oturma yerlerine yönelik denetim gerçekleştirdi. Denetimlerde, önceki uyarılara rağmen yaya ve araç geçişlerini engelleyecek şekilde yol ve kaldırım işgali yaptıkları belirlenen esnafa ceza yazıldı. 

Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdür Vekili Yusuf Onat'ın da katıldığı denetimde, "yaya kaldırımını işgal etmek, yaya geçişini engellemek, trafik yolunu işgal etmek ve trafik geçişini tehlikeye düşürmek" gerekçeleriyle Trafik Kanunu'nun ilgili maddeleri gereğince 17 iş yerine 391'er lira para  cezası uygulandığı bildirildi.