Manisa'da yol yapım çalışmaları

Manisa'da yol yapım çalışmaları
Manisa'da yol yapım çalışmaları
- Demirci Belediye Başkanı Selçuk: "Karayolları 2. Bölge Müdürlüğü ekipleri, Simav yolunda ikinci kat asfalt dökme çalışmalarına başladı"

MANİSA (AA) - Demirci Belediye Başkanı Selami Selçuk, Karayolları 2. Bölge Müdürlüğü ekiplerince Demirci Simav arasındaki karayolunda ikinci kat asfaltlama çalışmalarına başlandığını bildirdi. 

Selçuk, gazetecilere yaptığı açıklamada, karayoluyla çevre ilçelere ulaşımının önemli bir sorun olduğunu, bunun giderilmesi için gerekli girişimlerde bulunduklarını belirtti.

Girişimleri sonucu Demirci'nin Salihli ve Kütahya Simav ilçeleri arasındaki karayolunda geçen yıl viraj genişletme ve asfalt dökme çalışmalarının başlatıldığını, ilk kat asfaltın dökümünün tamamlandığını bildiren Selçuk, "Karayolları 2. Bölge Müdürlüğü ekipleri, Simav yolunda ikinci kat asfalt dökme çalışmalarına başladı. Demirci'nin Simav istikametinde bulunan Akçakertik mevkine kadar olan 10 kilometrelik kısımda asfaltlama çalışması yapılıyor" diye konuştu. 

Yeni Selendi yolunun temelinin de geçtiğimiz mayıs ayında atıldığını kaydeden başkan Selçuk, kamulaştırmalar noktasında belediye olarak güzergah üzerindeki mahalle muhtarları ve arazi sahipleri görüşmelere yardımcı olduklarını sözlerine ekledi. 


  ETİKETLER:

  çevre

  ,

  Belediye

  ,

  başkan

  ,

  manisa