Manisa'daki 5 derneğe "Paralel Yapı" operasyonu

Manisa'daki 5 derneğe "Paralel Yapı" operasyonu
Manisa'daki 5 derneğe "Paralel Yapı" operasyonu
- Manisa Emniyet Müdürü Ceren: "(Paralel Yapı) Bu derneklere bundan sonra bağış yapacak, kurban ve burs paralarını verecek kişilerin, terör örgütüne yardım yaptıklarını anlamaları gerekiyor"

MANİSA (AA) - Manisa  Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren, Paralel Yapı'nın "terör örgütü" olarak tescillendiğini, mücadelenin kararlılıkla devam edeceğini belirterek, "Bu derneklere bundan sonra bağış yapacak, kurban ve burs paralarını verecek kişilerin, terör örgütüne yardım yaptıklarını anlamaları gerekiyor" dedi.

Ceren, gazetecilere yaptığı açıklamada, bu sabah  "arama" ve "el koyma" kararları kapsamında Aktif Eğitimciler Derneği, Milenyum Memurlar Derneği, Eğitim Gönüllüleri Derneği ve Manisa Çalışanlar Derneği'ne operasyon yapıldığını belirtti.

Operasyonun, Manisa'daki Paralel Yapı'ya yönelik soruşturma kapsamında gerçekleştirildiğini, arama ve el koyma kararının bulunduğunu, yakalama kararı olmadığını ifade eden Ceren, şunları söyledi:

"Manisa'da bu işin tüm uzantılarını inceleyeceğiz. Bu derneklere bundan sonra bağış yapacak, kurban ve burs paralarını verecek kişilerin, terör örgütüne yardım yaptıklarını anlamaları gerekiyor. O sebepten dolayı bugüne kadar bu derneklere gönül vermiş kişilerin bunları görmeleri ve bundan dönmeleri önemlidir. Bunları görüp de pişman olanların bir an önce, iş işten geçmeden Emniyet Müdürlüğü'ne bilgi vermelerini istiyoruz. Bundan sonra yardım yapan kişiler, yapılan yardımların örgüte yardım ve yataklıktan dolayı işlem yapılacağını bilsinler. Manisa'da bu işi temizlemeye kararlıyız. Bu işin sonuna kadar gideceğiz. Paralel Yapı'nın uzantıları bu işten bir an önce ellerini çeksinler."