Manisa'daki DAEŞ operasyonu

Manisa'daki DAEŞ operasyonu
Manisa'daki DAEŞ operasyonu
- Gözaltına alınan 17 kişi hastanede sağlık kontrolünden geçirildi

MANİSA (AA) - Manisa'da DAEŞ'e yönelik gerçekleştirilen operasyonda gözaltına alınan 17 kişi hastanede sağlık kontrolünden geçirildi. 

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Manisa Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ve İl Jandarma Alay Komutanlığı ekiplerince ortaklaşa yürütülen operasyon kapsamında il merkezi ile Emlakdere Mahallesi'nde düzenlenen operasyonlarda gözaltına alınan 17 kişi, sağlık kontorül için Manisa Devlet Hastanesi'ne getirildi.

Gözaltındaki şüpheliler E.E (25), C.E (28), M.E (22), S.Ç (23), Y.E (19), B.E (33), A.E (39), F.E (27), S.U.Ö (35), E.Ö (35), M.A.D (29), M.B (35), M.Ş.A (38), Ş.Y (37), N.M (36), H.T.A (29) ve A.U (37),  güvenlik güçlerinin hastane çevresinde önlem aldığı sağlık kontrolü sonrası, tekrar Terörle Mücadele ve İl Jandarma Komutanlığına götürüldü.

Şüphelilerden 8'inin il merkezinde Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü, 9'unun ise Emlakdere mahallesinde İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince gözaltına alındıkları bildirildi. 

Manisa'da İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyonda, terör örgütü DAEŞ'le ilişkilerinin bulunduğu,  Suriye 'deki çatışma bölgesinden örgüt üyeleriyle irtibatta olan kişilerle görüştükleri ve örgüte üye kazandırmak amaçlı propaganda yaptıkları değerlendirilen 17 kişi gözaltına alınmıştı.