Manisa'daki kalfalık projesi

Manisa'daki kalfalık projesi
Manisa'daki kalfalık projesi
- Berber ve kuaförlük konusunda kalfalık eğitimi gören öğrenciler, bir ilköğretim okulundaki 150 öğrencinin saç kesim ve bakımını yaptı

MANİSA (AA) - Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen "Hem Meslek Hem Destek Projesi" kapsamında, Çıraklık Eğitim Merkezi ve  İsmet İnönü Anadolu Kız Meslek Lisesi'nde kalfalık eğitimi gören öğrenciler, Ömer Faruk Meriç İlköğretim Okulu'nda 150 öğrencinin saç kesim ve bakımını yaptı.

Manisa İl Milli Eğitim Müdürü Yardımcısı Necmettin Okumuş, gazetecilere yaptığı açıklamada Ar-Ge projeleri arasında yer alan "Hem Meslek Hem Destek Projesi" kapsamında Yunusemre ve Şehzadeler ilçelerinde 30 ilköğretim okulunda 10 bin öğrencinin saç kesim ve bakımını yapmayı hedeflediklerini belirtti.

Okumuş, "Çalışmalar, Dr. Ömer Faruk Meriç İlköğretim Okulu'nda başladı. Burada 150 öğrencimizin saç kesimi ve bakımı yapıldı. Proje kapsamında öğrenciler hem kendilerini geliştirmek hem de stajlarını tamamlamak amacıyla kendisi gibi öğrenci kardeşlerinin saçlarını kesecekler" diye konuştu.