Manisa'daki kayıp kişiyi arama çalışmaları

Manisa'daki kayıp kişiyi arama çalışmaları
Manisa'daki kayıp kişiyi arama çalışmaları
- Turgutlu ilçesinde bir süredir haber alınamayan kişinin bulunması için sulama kanalında başlatılan çalışmalarda, kanalın tahliye edilmesine başlandı

MANİSA (AA) - Manisa'nın Turgutlu ilçesinde bir süredir  haber alınamayan kişinin kanala atlamış olabileceği şüphesiyle başlatılan arama çalışmasında, su girişi kapatılarak kanalın tahliyesine başlandı. 

Turgutlu'da, jandarma ekipleri tarafından Çampınaraltı mevkisindeki sulama kanalı yanında bulunan terk edilmiş motosikletin, kısa süre önce babasına telefonla "intihar edeceğini" söyleyen 19 yaşındaki Mehmet Bulut'a ait olduğunun tespit edilmesi üzerine başlatılan arama çalışmaları sürüyor.

Manisa İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ve İzmir Emniyet Müdürlüğü Deniz Şubesi dalgıçlarının katıldığı arama çalışmasında, sulama kanalındaki suyun tahliye edilmesine karar verilerek, su giriş kapakları kapatıldı. 

Bu arada, Turgutlu Kaymakamı Nazmi Günlü de bölgeye gelerek çalışmalar hakkında bilgi aldı. 

Günlü, gazetecilere yaptığı açıklamada, arama çalışmasının başlamasının üzerinden 30 saat geçmesine rağmen kaybolduğu değerlendirilen Bulut'a henüz ulaşılamadığını söyledi. Manisa Valiliğinin talimatıyla Devlet Su İşlerine ait sulama kanalına su girişinin kapatılarak tahliye edileceğine işaret eden Günlü, ekiplerin kanaldaki suyun azalması ardından arama çalışmalarını biraz daha hızlandırarak, Bulut'a ulaşmaya çalışacaklarını söyledi.

- Olay 

Turgutlu'nun Çampınaraltı mevkisindeki sulama kanalı yanında 45 ZA 6572 plakalı terk edilmiş halde motosikleti bulan vatandaşlar, sahibine ulaşamayınca durumu jandarmaya bildirmiş ve motosikletin Mehmet Bulut'a ait olduğu belirlenmişti. 

Jandarma ekiplerinin Bulut'un ailesiyle kurduğu temasta, Bulut'un işe gitmek için motosikletiyle evden çıktığı ve bir süre sonra telefonla aradığı babasına "intihar edeceğini" söylediği ve ailenin de oğullarına ulaşmaya çalıştığı bilgisine ulaşılması üzerine arama çalışması başlatılmıştı.