Manisa'daki milletvekili değişimi

Manisa'daki milletvekili değişimi
Manisa'daki milletvekili değişimi
- AK Parti'nin Manisa'daki 5. milletvekili olan Bilen: - "Dün de milletvekili çıkacağımız yönünde işaretler vardı. Hemşehrilerimize teşekkür ediyorum"

MANİSA (AA) - Manisa'da yurt dışı ve gümrük kapılarından gelen oyların eklenmesiyle seçilme sevinci yaşayan son AK Parti adayı olan İsmail Bilen, sonucun kendisi için sürpriz olmadığını söyledi. 

Bilen, gazetecilere yaptığı açıklamada seçildiği haberini kahvaltı sırasında aldığını, partisi ve kendisi adına sevinç yaşadıklarını belirtti.

1 Kasım seçimlerini "demokrasinin zaferi" olarak yorumladığını ifade eden Bilen, "Dün de çıkacağımız yönünde işaretler vardı. Allah kısmet ederse yeniden parlamentoda hemşehrilerimize ve ülkemize hizmet etme imkanı fırsatı bulacağız. Manisalı seçmenlerimize, hemşehrilerimize çok teşekkür ediyorum" dedi.

22 ve 23'üncü Dönem milletvekili olan İsmail Bilen, iki dönem sonra tekrar Meclise gitme hakkı kazandı.

Yurt dışı oylar ve gümrük kapılarının dağılımı sonrası MHP'den 1 milletvekilliği AK Parti'ye geçmiş, AK Parti 5, CHP 3, MHP ise 1 milletvekili çıkarmıştı. MHP'nin 2. sıra adayı Osman Oktay ise bu sonuçla Meclise gidememişti.