Manisa'daki onkoloji merkezine ilişkin iddialar

Manisa'daki onkoloji merkezine ilişkin iddialar
Manisa'daki onkoloji merkezine ilişkin iddialar
- Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Çelebi: - "Celal Bayar Üniversitesi Hafsa Sultan Hastanesi Kardiyoloji ve Radyasyon Onkolojisi Merkezi'nin dere yatağı üzerine yapıldığı, su aldığı ve bundan dolayı ruhsat verilmediği haberleri gerçeği yansıtmıyor"

MANİSA (AA) - Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) Rektörü Prof. Dr. Kemal Çelebi, yapımına 2012 yılında başlanan Celal Bayar Üniversitesi Hafsa Sultan Hastanesi Kardiyoloji ve Radyasyon Onkolojisi Merkezi'nin dere yatağı üzerine yapıldığı, su aldığı ve bundan dolayı ruhsat verilmediği haberlerinin gerçeği yansıtmadığını belirtti.

Prof. Dr. Çelebi, gazetecilere yaptığı açıklamada, hastanenin aşırı yağışlarda su alma gibi sıkıntısının olduğunu, ancak bunları yapılan çalışmalarla aştıklarını söyledi.

Basında yer alan "merkezin dere yatağı üzerine yapıldığı, su aldığı ve bundan dolayı ruhsat verilmediği" şeklindeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını vurgulayan Prof. Dr. Çelebi, haberlerin abartıldığını kaydetti. Prof. Dr. Çelebi,  "Hastanemizde ciddi bir sıkıntı, ciddi bir risk yok. Altyapı çalışmaları bize masraf çıkartıyor. Sorunla ilgileniyoruz. Giderilme konusunda bir sıkıntımız yok, aşılıyor" dedi.

Prof. Dr. Çelebi, ruhsat konusunda da bir sıkıntılarının bulunmadığına işaret ederek, "Ruhsatla ilgili bir problem yok. Her şey hazır hale gelsin, sonrasında açılışı yapacağız.  Kardiyoloji ve Radyasyon Onkoloji Merkezi'nde ruhsatlarımızı aldık, alıyoruz. Açtığımızda bir eksiğimiz olsun istemiyoruz. Çevre düzeni konusunda da eksiklerimizi hızla gidererek, güzel bir şekilde binamızı hizmete açacağız" diye konuştu.


    ETİKETLER:

    çevre

    ,

    manisa